Używasz Netfliksa? Obowiązkowo dodaj te specjalne kody, aby zyskać dostęp do zaawansowanych kategorii filmów i seriali

Film 13.01.2016
Używasz Netfliksa? Obowiązkowo dodaj te specjalne kody, aby zyskać dostęp do zaawansowanych kategorii filmów i seriali

Używasz Netfliksa? Obowiązkowo dodaj te specjalne kody, aby zyskać dostęp do zaawansowanych kategorii filmów i seriali

Netflix od kilku dni oficjalnie działa w Polsce. Chociaż na terenie naszego kraju multimedialna biblioteka VoD pozostawia nieco do życzenia, jestem zachwycony płynnością, uniwersalnością i multiplatformowym charakterem usługi. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko lepszych, bardziej konkretnych kategorii filmów i seriali. Da się to naprawić.

Pod względem podziału filmów i seriali na kategorie, Netflix spisuje się co najwyżej przeciętnie. Nie ma żadnego problemu, o ile chcę wybrać pośród romansów, komedii, thrillerów czy filmów akcji. Schody zaczynają się wtedy, gdy szukamy czegoś znacznie bardziej skonkretyzowanego. Weźmy dla przykładu anime. Netflix nie posiada domyślnie takiej kategorii. Horrory klasy B? Zapomnijcie. Filmy wojenne? Nic z tych rzeczy.

Na całe szczęście przeciętna katalogizacja biblioteki na platformie Netflix jest łatwa do naprawienia.

Twórcy VoD stworzyli mnóstwo osobnych podkategorii. Problem polega na tym, że brakuje do nich bezpośredniego dojścia z poziomu oryginalnych, dedykowanych aplikacji. Zupełnie inaczej wygląda to podczas korzystania z dowolnej przeglądarki internetowej. W belce adresu wystarczy dopisać konkretny, czterocyfrowy kod do adresu, aby przenieść się do grupy jasno skatalogowanych produkcji.

logo-netflix

Tak oto wklejając w przeglądarkę http://www.netflix.com/browse/genre/8985 zyskujemy dostęp do katalogu filmów i seriali skoncentrowanych na sztukach walki. Wchodząc pod http://www.netflix.com/browse/genre/11881 możemy zobaczyć listę dostępnych animacji dla dorosłych. Adres http://www.netflix.com/browse/genre/10398 to filmy produkcji japońskiej, z kolei posługując się odnośnikiem http://www.netflix.com/browse/genre/13335 możecie zobaczyć wszystkie musicale.

Takich kategorii jest znacznie, znacznie więcej. Filmy z potworami, dokumenty o polityce, największe filmy nieanglojęzyczne, filmy edukacyjne dla dzieci, klasyka kina szpiegowskiego, najlepsze westerny, horrory o wampirach… jest tego cało mnóstwo.

Aby zyskać dostęp do wszystkich zaawansowanych kategorii, wystarczy wejść pod TEN LINK.

Co świetne, zaawansowane kategorie filmowe zaprezentowane w formie odnośników do Netfliksa otwieranego w przeglądarce doskonale działają z polskimi kontami. Niestety, ze względu na ograniczoną bibliotekę produkcji na nasz kraj, niektóre z najbardziej konkretnych katalogów świecą kompletnymi pustkami.

Teksty, które musisz przeczytać:

To jedno z najpopularniejszych i najczęściej wyśmiewanych haseł na Netfliksie. Czym jest „Kropla drąży skałę”?

Erotyczne thrillery, mroczne kryminały, niepokojące dramaty psychologiczne i zagadkowe horrory. Wszystkie te produkcje łączy jedna wspólna kategoria na platformie Netflix – „Kropla drąży skałę”. Dla części Polaków stanowi ona przyczynek do kpiarskich żartów, ale inni nałogowo pochłaniają tytuły zgrupowane pod tym hasłem. Z czego wynika jej fenomen?

Artykuł/VOD 30.09.2020

Dołącz do dyskusji (3)

60 odpowiedzi na “Używasz Netfliksa? Obowiązkowo dodaj te specjalne kody, aby zyskać dostęp do zaawansowanych kategorii filmów i seriali”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...