George Miller nie nakręci kolejnych części “Mad Maksa”?

Film 13.01.2016
George Miller nie nakręci kolejnych części “Mad Maksa”?

George Miller nie nakręci kolejnych części “Mad Maksa”?

Zaskakujące wieści dotyczące sequeli filmu “Mad Max: Na drodze gniewu” dostarczył plotkarski portal “Page Six”. Reżyser George Miller zamierza ponoć wycofać się z realizacji kolejnych odsłon serii. 

Informacje te brzmią mało wiarygodnie, ale “Page Six” powołuje się bezpośrednio na słowa Millera, które wypowiedział podczas gali Złotych Globów, a nie na przykład na “anonimową osobę z jego towarzystwa”. Jeśli im wierzyć, reżyser “Na drodze gniewu” nie chce już nigdy wracać do kręcenia “Mad Maksa”. Powód? Przerażająco prozaiczny – filmy z tej serii wymagają konkretnej scenerii: suchej, jałowej pustyni. Oznacza to, że kapryśna pogoda i trwające długo obfite opady deszczu krzyżują plany filmowcom, wydłużając zdjęcia o wiele miesięcy. Ponadto każda podróż do Australii, gdzie realizowany był “Mad Max”, to dla ekipy niemal 30 godzin męczarni.

furiosa mad max

George Miller rzekomo ma tego wszystkiego dość i dlatego ponoć nie zamierza nakręcić kolejnych filmów z tej serii. To wyznanie o tyle zaskakujące, że o powstaniu sequeli mówiło się jeszcze przed premierą “Na drodze gniewu”, reżyser od dawna ma gotowe scenariusze, a jeszcze kilka dni temu wahał się, czy kontynuacja ostatniego “Mad Maksa” będzie jego następnym dziełem, czy też w międzyczasie zrealizuje inne widowisko. Ani słowem nie zająknął się wcześniej o możliwości całkowitego porzucenia tego projektu.

mad max fury road

Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne stanowisko George’a Millera w tej sprawie. Nawet jeżeli doniesienia “Page Six” są prawdziwe, nie musi to wcale oznaczać, że sequele “Mad Maksa” nigdy nie powstaną. Ich stworzeniem może zająć się inny artysta. Choć przyznaję, że po tak udanym filmie, jak “Na drodze gniewu”, w kontynuacji najchętniej to Millera widziałbym na reżyserskim stołku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

10 odpowiedzi na “George Miller nie nakręci kolejnych części “Mad Maksa”?”

   • Słaby jest Twój komentarz, niestety. Zgadzam się z Marcinem. Dla mnie ten film też jest denny. Przynudza brakiem wciągającej fabuły, nadmiarem bodźców i udziwnieniami wszystkiego co się da, ale to ostatnie jest typowe dla MM. Zdjęcia to kompletna kaszana. Za dużo dobrych filmów już widziałem, żeby mnie ujął czymkolwiek. Kolejny odcinek sobie odpuszczę nawet jeżeli wszyscy będą piali z zachwytu jak teraz. Życie jest zbyt krótkie na takie filmy.

     • To nie kwestia kina. Kino może podnieść odbiór filmu o 1/10… no 2/10 w niektórych przypadkach. Może. Ale jeżeli scenariusz jest słaby, to żadne bajery, 3D, Dolby i inne ficzery nie sprawią, że film stanie się przez to genialny. Też nie rozumiem zachwytów, choć film widziałem w kinie. Absurdalny od początku do końca nawet jak na posapokaliptyczny świat. Jakoś nie byłem w stanie TOTALNIE zawiesić niewiary w tym filmie. Psychologicznie ten film był po prostu absurdalny i poza zdjęciami nie znalazłem w nim nic co by mnie ujęło (no… i poza Charlize Theron – ale ją lubię bez względu na poziom filmu – to po prostu kobieta, która mi się podoba, łysa, z włosami, bez ręki czy z rozwaloną cerą – po prostu ją lubię).

     • Kino tu nie ma nic do rzeczy. Po prostu w tym filmie jest dużo akcji i mało sensu. Będąc dzieciakiem przepadałem za scenami akcji i “jak się strzelali”. Teraz też lubię, ale w mniejszych ilościach, a akcja musi mieć sensowne uzasadnienie. Ten MM, jak to mówią, jest “grubymi nićmi szyty”, a szwy się rozłarzą. Jest duuuuużo gorzej niż w przypadku “Zjawy”, ale ona jest przynajmniej piękna wizualnie, a w MM mnie osobiście zdjęcia odrzucają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...