Ile sezonów będzie miała “Gra o tron”? HBO chce ośmiu

Seriale 08.01.2016
Ile sezonów będzie miała “Gra o tron”? HBO chce ośmiu

HBO negocjuje z producentami serialu “Gra o tron” realizację dwóch kolejnych sezonów. Jeżeli stronom uda się dojść do porozumienia czeka nas jeszcze przynajmniej trzydzieści odcinków tego telewizyjnego widowiska. 

Aktorzy i ekipa realizująca serial “Gra o tron” kontrakty mają podpisane na sześć sezonów – ostatni z nich trafi na antenę 24 kwietnia br. – ale HBO nie chce na tym poprzestać. W umowach jest zapis o możliwości przedłużenia ich o kolejny, siódmy sezon, jednak dla stacji taka liczba też nie jest satysfakcjonująca. Mimo, że dla Davida Benioffa i Daniela Weissa jest to maksimum, którego – jak twierdzili w marcu 2015 roku – nie zamierzają przekraczać, woleliby bowiem, by ich produkcja pozostawiła u widzów niedosyt, niż by okazała się rozciągnięta ponad miarę, a przez to nużąca.

tyrion gra o tron emmy 2015

Powstania siódmego sezonu możemy być w zasadzie pewni, nic bowiem nie zapowiada tego, że ekipa nagle zdecyduje się wycofać z udziału w serialu. Kwestią sporną pozostaje zatem ewentualny sezon ósmy – HBO chciałoby jego powstania, Benioff i Weiss – nie.

Szanse na to, że to stacja odpuści, nie są zbyt duże.

Piąty sezon “Gry o tron” był rekordowy pod względem oglądalności, a po zakończonym gigantycznym cliffhangerem finale oczekiwania wobec nadchodzącej serii są ogromne. Ekranizacja sagi autorstwa George’a R. R. Martina to najpopularniejszy i najlepiej oceniany serial w aktualnej ofercie HBO, zatem należy się spodziewać, że naciski na Benioffa i Weissa na pewno się pojawią.

gra o tron shireen

I nie ma się co oszukiwać – producenci zapewne im ulegną. Pytanie tylko czy to dla nas, widzów, dobrze. Ileż to już było znakomitych początkowo seriali, na których ktoś chciał zarabiać stanowczo zbyt długo? Wiele. Oby “Gra o tron” nie poszła tym tropem. Tym bardziej, że to uniwersum ciekawe i bogate, więc może zamiast przeciągać w nieskończoność te same wątki, warto byłoby pokazać inne? Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...