Kierownictwo HBO przeprasza za 2 sezon True Detective. „Wrobiliśmy scenarzystę”

Seriale 07.01.2016
Kierownictwo HBO przeprasza za 2 sezon True Detective. „Wrobiliśmy scenarzystę”

Kierownictwo HBO przeprasza za 2 sezon True Detective. „Wrobiliśmy scenarzystę”

Drugi sezon True Detective to jedna z najczęściej omawianych, debatowanych i analizowanych produkcji w całym 2015 roku. Chociaż telewizyjne widowisko nie było tak dobre jak w pierwszym sezonie, znalazło swoich zwolenników. Tych było jednak na tyle mało, że za przeprosiny wzięło się samo kierownictwo HBO.

To naprawdę rzadki moment w branży filmowej i telewizyjnej. Zazwyczaj wina za rozczarowującą jakość dzieła spada na reżysera i scenarzystów, rzadziej producenta. W przypadku drugiego sezonu True Detective, internetowe baty zebrał Nic Pizzolatto – amerykański pisarz i scenarzysta, będący jednocześnie pomysłodawcą świetnego serialu na HBO.

Jak się okazuje, Nic Pizzolatto stał się ofiarą ambicji HBO, aby drugi sezon True Detective powstał jak najszybciej.

Znaczną część winy za rozczarowujący drugi sezon wziął na siebie Michael Lombardo – prezes planowania w HBO. Zdaniem wysoko postawionej szychy, powodem niższej niż oczekiwano jakości serialu była pogoń za datami premier. Co za tym idzie, klasyczny wyścig z pieniądzem, który inaczej „stygłby” po kapitalnym pierwszym sezonie.

detektyw drugi sezon

Michael Lombardo wykazał się zaskakującą szczerością (i zapewne doskonałym zmysłem marketingowym) w wywiadzie z redakcją The Frame. Mężczyzna powiedział wtedy:

– Naszą największą porażką było naciskanie na datę premiery. Kiedy ktoś na nią naciska, zamiast pozwolić scenarzystom na naturalną, czasochłonną pracę, ponosi porażkę. My ponieśliśmy porażkę. To właśnie ze względu na długi proces produkcji pierwszy sezon True Detective odniósł taki sukces.

Nic Pizzolatto myślał nad pierwszym sezonem True Detective przez bardzo długi czas. My wymagaliśmy pośpiechu, za co teraz ponosimy winę. Zbyt mocno popychałem sprawy do przodu jako network executive. Mieliśmy wielki sukces, a ja powiedziałem „okej, zróbmy to samo za rok”.

Wiecie co? W zasadzie to wrobiłem Nica Pizzolatto. Wrobiłem go w dostarczenie nam w bardzo krótkim czasie czegoś, co jest niezwykle wymagające i czasochłonne.

Analizując słowa prezesa HBO, mam zarówno dobrą, jak i złą wiadomość dla wszystkich fanów True Detective. Dobrą, ponieważ następny sezon na pewno będzie bardziej spójny, przemyślany i dopracowany. Złą, gdyż premiera kolejnych odcinków na pewno nie nastąpi tak szybko, jak życzyliby sobie tego widzowie oraz część z kierownictwa stacji.

Jeżeli ma na tym zyskać jakość produkcji, nie mam nic przeciwko. Z tyłu głowy pozostaje mi jednak pytanie, czy drugi sezon Detektywa faktycznie był aż tak zły.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

14 odpowiedzi na “Kierownictwo HBO przeprasza za 2 sezon True Detective. „Wrobiliśmy scenarzystę””

  1. Zauważyłem że ostatnio odbiorcy niezbyt ufają produkcją które wychodzą co roku. Co innego z GOT, ten serial ma zapewne rozpisany scenariusz już do końca, wiec potrzeba tylko zrealizować to co mają na papierze. Gorzej jest kiedy jakaś produkcja odnosi sukces, i ekipa dostaje rok na napisanie scenariusza, przygotowania, realizacje i edycje materiału. Rzadko słyszę teraz opinie że dłuższy proces produkcji, co za tym idzie opóźnienie premiery jest czymś złym. Ja obawiam sie produkcji które maja wysokie tępo. Motyw czas=jakość widać wyraźnie na podstawie gier. Gracze wolą poczekać na nową grę dłużej, jeżeli ta ma być lepsza. Plotki o 2 letnim cyklu Assassin’s Creed są bardzo dobrze odbierane. Ludzie nie chcą dostać kolejnego Assassin’s Creed: Unity, czy Batmana: Arkham Knight, gra która jest ponoć dobra, ale w historii zapisze się jako największe g*wno na PC.

  2. Scenariusz był nie do końca przemyślany, za dużo postaci, za dużo chaosu. Ale ogólny poziom znacznie powyżej średniej, pierwsze odcinki dały radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...