Kaliber 44 wraca. Utwór “Nieodwracalne zmiany” zapowiada nowy album

Muzyka 04.01.2016
Kaliber 44 wraca. Utwór “Nieodwracalne zmiany” zapowiada nowy album

Co za niespodzianka! Po kilkunastu latach przerwy Kaliber 44, kultowa polska grupa hip-hopowa, powróci z nowym albumem. I to już niebawem. W sieci opublikowano pierwszy promujący płytę klip do kawałka Nieodwracalne zmiany.

Ostatni krążek, zatytułowany “3:44”, Kaliber 44 wydał w 2000 roku. Trzy lata później grupa zaprzestała działalności, by po dekadzie, w 2013 roku, ogłosić swój powrót. Asumptem do tego było entuzjastyczne przyjęcie zespołu na Open’er Festival. Informowano wówczas, że trwają prace nad nowym albumem, którego roboczy tytuł brzmiał “4:44” i którego premiera miała odbyć się w 2014 roku. Po opublikowaniu zapowiedzi w formie wideo zapadła jednak w tym temacie cisza.

I choć wydawało się, że z wielkiego powrotu jednak nic nie wyjdzie, dziś możecie obejrzeć klip do Nieodwracalnych zmian, pierwszego utworu z nowej płyty. Jej premiera zapowiedziana jest na 44 dzień roku, czyli na sobotę, 13 lutego.

Kaliber 44 uważany jest za jeden z najważniejszych hip-hopowych zespołów w Polsce, uchodzi także za jednego z prekursorów tego gatunku w naszym kraju. Grupa powstała w 1994 roku z inicjatywy braci Michała „Ś.P. Brata Joki” Martena i Marcina „AbradAba” Martena, wkrótce potem skład uzupełnił Piotr „Magik” Łuszcz. Kaliber 44 ma na koncie trzy albumy – “Księga Tajemnicza. Prolog”, “W 63 minuty dookoła świata” i “3:44”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...