Rosjanie tworzą własny film o super-bohaterach. I bojowym niedźwiedziu. Z karabinem na plecach

Film 04.01.2016
Rosjanie tworzą własny film o super-bohaterach. I bojowym niedźwiedziu. Z karabinem na plecach

Kilka lat temu rosyjski przemysł filmowy próbował rzucić rękawicę amerykańskiej fabryce marzeń. Po tym, jak nasi sąsiedzi odnieśli sromotną porażkę, powracają z kolejnym wielkim projektem. Tym razem Rosjanie wzięli się za film o super-bohaterach pod tytułem Defenders.

Rosyjskie Defenders opowiada historię grupy super-bohaterów, którzy są efektem tajnych eksperymentów z czasów Zimnej Wojny. Przedstawiciele rozmaitych byłych sowieckich republik ze specjalnymi umiejętnościami musieli ukryć się po rozpadzie ZSRR. Teraz ponownie łączą siły, w obliczu zupełnie nowego, nieznanego zagrożenia.

Defenders doczekało się pierwszego zwiastuna, a także kilku grafik koncepcyjnych.

Przeglądając koncepcyjne rysunki przedstawiające Defenders, moją uwagę przykuła zwłaszcza praca przedstawiająca postać walczącą z… niedźwiedziem. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie gigantyczne, stacjonarne działo zamontowane na jego grzbiecie. Ciężko mi sobie wyobrazić bardziej rosyjski obrazek, niż sowiecki weteran walczący z taką kreaturą. Najlepiej w rozlewni wódki.

defenders

Odkładając żarty na bok, na pewno obejrzę Defenders, z czystej ciekawości. To może być bardzo specyficzna odskocznia od amerykańskich produkcji o super-bohaterach, z tytułami od Marvel Studios na czele. Nie mam zbyt wielkich oczekiwań, z kolei efekty specjalne już teraz pozostawiają nieco do życzenia, ale zawsze to niespotykana odmiana. No i ten niedźwiedź… mam nadzieję, że naprawdę znajdzie się w filmie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Na ten film czekaliśmy 14 lat. Iniemamocni 2 skręcają w stronę Mission: Impossible – recenzja

Po aż 14 latach powracają Iniemamocni. Najnowsza produkcja Disney/Pixar ma wszystko to, czego oczekujemy od wakacyjnego przeboju – mnóstwo zawrotnej akcji, masę humoru i postaci, które znamy i lubimy. Jedynym minusem filmu “Iniemamocni 2” jest to, że tym razem twórcy upchnęli trochę za dużo tematów do jednego kotła i nie poradzili sobie z tym za … Continued

Recenzje/Film 13.07.2018

Dołącz do dyskusji (16)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...