“Igrzyska śmierci” – to jeszcze nie koniec? Szykują się prequele

Film 09.12.2015
“Igrzyska śmierci” – to jeszcze nie koniec? Szykują się prequele

“Igrzyska śmierci” – to jeszcze nie koniec? Szykują się prequele

Trylogia Suzanne Collins “Igrzyska śmierci”, która rozrosła się już do czterech filmów kinowych, wkrótce może doczekać się kolejnych odsłon. Posiadająca prawa do marki korporacja Lionsgate przymierza się do zrealizowania prequeli przygód Katniss Everdeen. 

“Igrzyska śmierci”, literacki bestseller i filmy zarabiające ogromne pieniądze (ostatnia odsłona, druga część “Kosogłosa”, w ciągu nieco ponad miesiąca od premiery dała przychód w wysokości ponad pół miliarda dolarów) – to nie mogło się szybko skończyć. W Hollywood przestrzega się pewnych zasad, a jedną z najważniejszych jest niezarzynanie kur znoszących złote jaja. Kontynuowanie wątków z “Kosogłosa” nie wchodziło w grę, szefostwo Lionsgate zdecydowało się bliżej przyjrzeć historii Głodowych Igrzysk.

igrzyska śmierci 1

Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark wzięli udział w 74. Głodowych Igrzyskach. Choć były one przełomowe i przyczyniły się do kolosalnych zmian w Panem, nie oznacza to, że w trakcie poprzednich edycji nie wydarzyło się nic wartego wspomnienia. Żeby daleko nie szukać – obecna w “Igrzyskach śmierci” postać Haymitcha Abernathyego, trybuta z 12 Dystryktu, który brał udział w 50. Głodowych Igrzyskach i który za swój sukces w nich zapłacił ogromną cenę. A innych interesujących bohaterów i wydarzeń jest zapewne na pęczki.

igrzyska smierci kosogłos snow

Powstanie prequeli serii “Igrzyska śmierci” nie jest jeszcze pewne – to na razie jedynie pomysł. Ale umówmy się – przy takiej popularności i tak dobrych wynikach finansowych, i skoro Lionsgate głośno o tym wspomina, szanse na jego realizację są ogromne.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na ““Igrzyska śmierci” – to jeszcze nie koniec? Szykują się prequele”

  1. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Ta serial to jedyna możliwość, żeby ciągnąć obecną wzrostową kondycję Lionsgate. Piła się dawno przejadła, a z Divergent za bardzo im nie wyszło. Tylko, czy prequele to najlepszy pomysł? Średni.

  2. Wczoraj wypowiedziałem się w kwestii mojego nowego podejścia do tematu prequeli, sequeli, spin-offów i rebootów. Wierzyć, że są potrzebne, że ludzie z chęcią je oglądają i że każde kolejne będą dobre i ciekawe. Chciałbym się trzymać mojego nowego podejścia. Ale gdy czytam, co się wyprawia, to – wierzcie mi – jest coraz ciężej. Są jakieś granice.

    Do jasnej Cho…

    Choinki z bombkami, łańcuchami oraz światełkami! Ze wszystkiego sequel i prequel? Wczoraj przeczytałem w jednym ze serwisów filmowych, że Stallone odcina się od planowanego serialu opowiadającego o Rambo i jego synu. I bardzo dobrze! Rambo to film a nie serial!

    A co po prequelach Igrzysk Śmierci? Spin-off? Reboot? Serial?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...