Na wielki ekran wróci nie tylko Obcy, ale również… Predator. Scenariusz jest gotowy

Film 01.12.2015
Na wielki ekran wróci nie tylko Obcy, ale również… Predator. Scenariusz jest gotowy

Kilka dni temu pisaliśmy o ambitnych planach wytwórni Fox. Przerażający Obcy ma dostać zupełnie nową trylogię, rozpoczynającą się od filmu Alien: Covenant. Okazuje się, że nie tylko bezwzględny kosmiczny drapieżnik dostanie swoje kinowe widowisko, ale również międzyplanetarny łowca, który się za nim ugania.

Uniwersa Obcego oraz Predatora są ze sobą silnie powiązane. W komiksach, grach i książkach obie strony konfliktu bardzo często stawały ze sobą w szranki. O tym samym traktował film Obcy kontra Predator, którego część z nas wolałaby jednak nie pamiętać. Chociaż połączenie obu światów nie wyszło najlepiej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzić je równolegle. Z takiego założenia wychodzi wytwórnia Fox, która jakiś czas temu zleciła napisanie scenariusza dla nowego Predatora.

Scenariusz został już napisany i wysłany do ostatecznej akceptacji.

Za nową historię kosmicznego łowcy odpowiada Shane Black. Mężczyzna ma na swoim koncie scenariusze do takich filmów akcji jak Iron Man 3 oraz… Zabójcza Broń. Zgadza się, mowa o tytule z 1987 roku, w którym wystąpił Mel Gibson oraz Danny Glover. To jednak nie Black zdradził zakończenie prac nad scenariuszem, a jego współpracownik, który pochwalił się informacją w serwisie Facebook:

A character from the new screenplay we just turned in. Art by Angus Herndon, age 7.

Posted by Fred Dekker on Sunday, November 29, 2015

Niestety, na ten moment nie wiemy praktycznie nic o nowym filmie z serii Predator. Zdaniem twórców, ten ma być jednocześnie nowym otwarciem dla serii, ale również kontynuacją kultowych produkcji z poprzednich lat. Nie wiadomo również, czy widowisko będzie w jakikolwiek sposób połączone z nadchodzącymi filmami z serii Obcy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...