Uniwersum Riddicka wzbogaci się o serial i kolejny film

Film 23.11.2015
Uniwersum Riddicka wzbogaci się o serial i kolejny film

Zapoczątkowana w 2000 roku obrazem “Pitch Black” seria filmów o Richardzie B. Riddicku doczeka się kontynuacji. Vin Diesel potwierdził, że powstanie przynajmniej jeszcze jedna część, a ponadto – spin-off w formie telewizyjnego serialu. 

W skład serii wchodzą w tej chwili trzy filmy: “Pitch Black” (2000 r.), “Kroniki Riddicka” (2004 r.) oraz “Riddick” (2013 r.). W bliżej nieokreślonej przyszłości – choć prawdopodobnie raczej bliżej, niż dalszej – powstać ma kolejny. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie to sequel ostatniej części, czy raczej prequel całego cyklu. Obie możliwości są ponoć równie prawdopodobne i równie ciekawe. Przeszłość granego przez Vin Diesela bohatera pełna jest bowiem czarnych dziur, które na pewno budzą zainteresowanie fanów tego uniwersum.

Riddick vin diesel

Jeszcze bardziej intrygująca jest druga z ujawnionych przez Vin Diesela informacji – “Kroniki Riddicka” doczekają się swojego serialu telewizyjnego. Ma on nosić tytuł “Merc City” i opowiadać o najemnikach i łowcach nagród, którzy tropili Riddicka. W tej chwili nie wiadomo jeszcze kiedy obie produkcje będą miały swoje premiery, a także kto – poza samym Vin Dieselem – się w nich pojawi. Tak czy inaczej, niemałe przecież grono miłośników tego uniwersum niewątpliwie ma powody do radości.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...