“Szklana pułapka” doczeka się kolejnej części

Film 15.10.2015
“Szklana pułapka” doczeka się kolejnej części

“Szklana pułapka” doczeka się kolejnej części

“Szklana pułapka”, seria, której pierwsza część uchodzi za klasykę kina akcji, a ostatnia za synonim miernoty i pazerności, wcale się jeszcze nie skończyła, choć chyba wszyscy byśmy sobie tego życzyli. Właśnie rozpoczęły się prace nad kolejną odsłoną.

John McClane powróci, chociaż nikt nie wie po co. Włączając w to producentów nowej części, którzy nie specjalnie mają na nią pomysł. “Szklana pułapka 6” ma być bowiem prequelem pierwszego filmu i opowiedzieć o początkach pracy McClane’a w policji. To coś, czego potrzebowaliśmy. Jestem przekonany, że od 1988 roku zastanawialiście się nad przeszłością tej niezwykle skomplikowanej i złożonej postaci.

szklana pułapka 4

Akcja filmu ma być osadzona w roku 1979. Sześćdziesięcioletni obecnie Bruce Willis, odtwórca głównej roli we wszystkich poprzednich odsłonach serii, pojawi się również w “szóstce” – jako doświadczony gliniarz, opowiadający o swojej przeszłości. Jego młodszą wersję zagra już – niestety – ktoś inny. Reżyserem widowiska będzie Len Wiseman, odpowiedzialny za “Szklaną pułapkę 4”.

Na pytanie po co dalej ciągnąć tę serię, która stała się nieudaną parodią samej siebie, odpowiedź jest oczywista – dla kasy. Tylko że ta kura już dawno przestała znosić złote jaja – “Szklana pułapka 5” zarobiła w USA niemal 30 milionów dolarów mniej, niż wynosił jej budżet. Z drugiej strony – jeśli prequel się przyjmie, otwiera to drogę do nowej serii, z innym aktorem w roli Johna McClane’a.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na ““Szklana pułapka” doczeka się kolejnej części”

 1. A już myślałem, że chcą z honorem zamknąć serię i zrobią dobry film, a McClane na końcu dramatycznie umrze :( Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że chociaż zrobią dobry film (a nie to, co części), ale o śmierci głównego bohatera już nie ma mowy (za co nie lubię prequeli).

   • Ja mam ciągle w pamięci stare DajHardy :) Mogli zrobić ostatnią część, gdy na stare lata jeszcze raz ratuje świat i umiera. A tak, trochę tego nie widzę – Bruce jest już w zacnym wieku, a pakują go w okres przed jedynką, więc trochę sztuczności będzie.

 2. Dzieciak wybiegł z lasu na otwarty teren porośnięty gęstą trawą i krzakami. Chłopak na oko mógł mieć nie więcej niż dziesięć lat. Nie przestawał biec. Wyglądało na to, że coś go goni, a on stara się uniknąć konfrontacji. Nie czuł zmęczenia, nie czuł strachu. Tak przynajmniej to wyglądało. Ruchy wykonywał niemal machinalnie. Ominąć krzak, biec w stronę kolejnego, odwrócić się, sprawdzić teren, biec dalej, ominąć kolejny krzak. W prawej ręce trzymał kij długi na około metr. Nie utrudniało mu to jednak w żaden sposób ruchu. Tylko te nerwowe odwracanie głowy, gdy oglądał się za siebie. Co go goniło? Kto go gonił? Wiedział chyba tylko on sam. Gdy teren zaczął się robić górzysty, a raczej pokryty mniejszymi i większymi wzniesieniami, chłopak zwolnił. Padł na ziemię i kryjąc się za jedną z nierówności, wzrok skierował w stronę lasu. W tymże kierunku skierował też swój kij, którego jeden z końców trzymał prawą ręką, a środek lewą jakby dzierżył karabin. Lewa strona lasu, środek, prawa strona. Cisza i spokój. Jednak nie trwało to długo. Trzask łamanej gałęzi. Po chwili kolejny. I jeśli jeszcze chwilę temu mógł mieć nadzieję, że jest bezpieczny, teraz nadzieja ta po prostu zniknęła. Końcówka kija w lewą stronę ściany drzew, na środek, w prawą stronę, znów lewą.
  -Wyjdź! Pokaż się! Czekam tu na ciebie!
  Leżał w bezruchu, słysząc bicie serca, lekki wiatr i próbując usłyszeć jakiekolwiek kolejne dźwięki od strony, którą obserwował. Znów trzask gałęzi. Ale też szczeknięcie psa.
  -Tu jesteś!
  Na twarzy chłopaka pojawił się uśmiech. Podniósł się zza wzniesienia i pomachał kijem, dając znak psu, w którą stronę ma biec. Pies i tak wiedział. Znał swojego właściciela od dawna. I uwielbiał leśne gonitwy nie mniej niż owy właściciel. Choć nie rozumiał ich celu. A cel ten znał ojciec chłopaka, tak jakby coś przeczuwał. Jakby chciał syna do czegoś przygotować. Jakby chciał go przed czymś uchronić. i nie koniecznie chodziło tu o wielkiego potwora z lasu, przed którym miał uciekać, przechytrzyć, a następnie zlikwidować. Pies dobiegł do chłopca. W pysku trzymał pognieciony kawałek materiału.
  -Oddaj!
  Zwierzę posłusznie osłabiło ścisk zębów tak, by jego właściciel mógł swobodnie zabrać chustę, znów ułożyć w coś przypominające pasek i po owinięciu nim głowy, zawiązać z tyłu. Pies patrzał na chłopaka, chłopak patrzał na zwierzę. Byli szczęśliwy. A przynajmniej tak im się wydawało. Adrenalina opadła. Kij został rzucony obok wzniesienia. Ciszę zakłócił większy szum wiatru. Zbliżał się deszcz. Zbliżała się burza. Jeszcze nie teraz, jeszcze nie za kwadrans. Ale zbliżała się. Tak jak ten wymyślony potwór z lasu. I tak jak dorosłe życie.
  -Musisz być gotowy, synu!
  Ojciec pojawił się niepostrzeżenie.
  -Do czego konkretnie?
  -Gdybym tylko mógł wiedzieć, John. Gdybym tylko mógł wiedzieć. Wracamy do domu.

  P.S. Drogi czytelniku, który przeczytałeś powyższe od początku do końca. Napisałem to motywowany tematyką prequeli, zmyślając całą historię. Ale też zawierając w treści pytanie. Mianowicie… początkiem prequela jakiego filmu mogła by być ta scena? Myślę, że wśród wszystkich odwiedzających ten blog, nie ma nikogo, kto by nie znał odpowiedzi.

  Over and out!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...