Serial Jessica Jones od Netfliksa i Marvela posiada świetne teasery. Zebraliśmy je wszystkie

Seriale 07.10.2015
Serial Jessica Jones od Netfliksa i Marvela posiada świetne teasery. Zebraliśmy je wszystkie

Serial Jessica Jones od Netfliksa i Marvela posiada świetne teasery. Zebraliśmy je wszystkie

„Jessica Jones” do drugi po „Daredevilu” serial Netfliksa, który opowie o super-bohaterze z komiksowej stajni Marvela. Producenci widowiska skutecznie nakręcają oczekiwanie przed premierą, publikując w sieci kolejne teaser-trailery.

To, co od razu rzuca się na nich w oczy, to spójna linia artystyczna. Tak, jak w serialu Daredevil dominowała krwista czerwień (nawet pomimo czarnego stroju bohatera), tym razem mamy do czynienia z wszechobecnym fioletem, który trafi zapewne na okładki DVD i plakaty promujące serial.

Niestety, Netflix wciąż jest bardzo oszczędny w promowaniu serialu „Jessica Jones”.

W dalszym ciągu czekam na pełen, długi, konkretny zwiastun pokazujący główną bohaterkę w akcji. Chociaż wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, że Krysten Ritter stanie na wysokości powierzonego jej zadania, naprawdę chciałbym zobaczyć grę tej aktorki. Dotychczasowe fragmenty i urywki wycięte z kontekstu nie pozwalają na jakąkolwiek ocenę.

To, co już teraz przypadło mi do gustu, to świetne podejście producentów do muzyki towarzyszącej serialowi. Nie sposób również nie odnotować wspólnoty, jaką twórcy z Netfliksa starają się budować z filmowym imperium Marvel Studios. Chyba tylko nie ja zauważyłem wieżę Avengersów znajdującą się w tle jednego z teaser trailerów?

Sama Krysten Ritter, odtwórczyni głównej roli, mówi o serialu „Jessica Jones” w bardzo nietypowy sposób. Jej zdaniem, zamiast kolejnego tasiemca akcji dostaniemy psychologiczny triller z prawdziwego zdarzenia. Z kolei tytułowa Jones będzie twardzielką, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Brzmi tak samo ciekawie, jak niespójnie.

Oficjalny synopsis serialu mówi o kobiecie, która na skutek tragicznego wypadku kończy swoją krótką karierę jako super-bohaterka obdarzona specjalnymi umiejętnościami. Zamiast tego Jessica Jones zostaje prywatnym detektywem, który działa na terenie tej bardziej niebezpiecznej części Nowego Jorku.

Premiera serialu „Jessica Jones” odbędzie się już 20 listopada 2015 roku. Wtedy też widzowie platformy Netflix zyskają dostęp do wszystkich odcinków całego pierwszego sezonu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na “Serial Jessica Jones od Netfliksa i Marvela posiada świetne teasery. Zebraliśmy je wszystkie”

 1. Nie powiedziałbym, że Netflix jest taki znowu oszczędny. Promują po swojemu, w swoim tempie.

  Co tydzień wypuszczają nowy teaser od… miesiąca? Trzech tygodni? Coś w tych okolicach. Co najważniejsze, każdy jest świetny, a do premiery mamy jeszcze z 6 tygodni. Myślę, że maksymalnie za tydzień-dwa wreszcie wystartują z pierwszym trailerem.

  Co do samych teaserów to klimatem przypominają mi scenę otwierającą z Alias, gdzie Jess wyrzuciła przez drzwi agencji swojego klienta. Trochę bałem się, że odejdą od tej stylistyki, a tak już przy drugim podejściu (z budzikiem) byłem niemal pewny, że to, co uwielbiałem w komiksie zostanie zachowane.

  Mimo wszystko troszkę żałuję, że pewnie niektóre wątki zostaną pominięte albo mocno zmienione. W końcu prawdopodobieństwo, że pojawi się Kapitan Ameryka, Spider-Woman, Ant-Man, Spider-Man, czy Marvel Girl są bliskie zeru.

  Niemniej, nie ma co narzekać. Ile osób przed premierą Orange is the New Black wiedziało o serialu? Niewiele. Dużą robotę wykonują producenci, robiąc świetne seriale, a na barki widzów i publicystów spada promocja. Podobnie było zresztą z Daredevilem i Narcos, który z tego, co pamiętam, dostał chyba tylko dwa zwiastuny i kilka teaserów. Zupełnie, jak Jessica Jones, a teraz jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych seriali na Netflix.

  Jedynie trzeci sezon House of Cards wydaje mi się, że był faktycznie bardzo mocno promowany. Przynajmniej, mocniej niż pozostałe. Ponadto prawdziwa promocja seriali odbywa się na ulicach miast do których dociera Netflix drogą oficjalną. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone były w tym roku zasypane reklamami Narcos.

  Pamiętam sytuację, gdy chyba w 2012 miał mieć premierę nieodżałowany drugi sezon serialu Boss od Starz. Niewiele było go na trailerach w sieci, jednak na ulicach Chicago mogłem go spotkać od Uptown w którym mieszkałem, aż do samego Downtown.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...