“Podróże z historią”, czyli Polimaty Radka Kotarskiego także w telewizji

TV 06.10.2015
“Podróże z historią”, czyli Polimaty Radka Kotarskiego także w telewizji

“Podróże z historią”, czyli Polimaty Radka Kotarskiego także w telewizji

Radek Kotarski swój debiut w telewizji ma już dawno za sobą. Był współprowadzącym programu rozrywkowego w Telewizji Polskiej, jest twarzą jednego z banków. Teraz przyszedł czas na własne show. W ostatnią niedzielę premierę miał program “Podróże z historią”, w którym Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, jest prowadzącym i w którym w przystępny sposób przybliża widzom naukę o przeszłości.

“Podróże z historią” to obfitujący w ciekawostki i trwający około pół godziny program o historii związanej z różnymi zakątkami Polski. Pierwszy odcinek programu, rozgrywający się na Pomorzu, w którym Radosław Kotarski przybliża nam tajniki zawodu latarnika i działanie samych latarni, wygląda jak rozwinięcie jego kanału. “Podróże z historią” klimatem i tematyką zbliżone są do Polimatów, choć program telewizyjny kręcony jest jednak z większym rozmachem.

Sam program jest ciekawy, ale w żaden sposób nie zaskakuje. Ot Polimaty są od tej pory także na srebrnym ekranie.

Podroze z historia Na strazy Gdanska  ODCINEK 3
Podróże z historią
Na straży Gdańska
ODCINEK 3

Efekt takiego ruchu jest przemyślany i bardzo prosty. Dla młodszych Radek Kotarski będzie powodem, by włączyć telewizor w niedzielne przedpołudnie, a dla starszych być może stanie się motywacją, by zaznajomić się z YouTube’em. Dodatkowo na pewno stanie się kolejnym przyczynkiem do zwiększenia popularności youtubera.

“Podróże z historią” są interesujące i udane. Nie jest to raczej program, na który będę czekać co niedzielę, ale z chęcią obejrzę czasem na VOD. Jestem pewna, że ta formuła znajdzie wielu zwolenników, wśród których najwięcej będzie oczywiście fanów Kotarskiego oglądających Polimaty.

Radosław Kotarski ma specyficzną manierę wysławiania się i ta może nieco zrazić początkujących widzów.

Podroze z historia  Latarnie polskiego wybrzeza  ODCINEK 1
Podróże z historią
Latarnie polskiego wybrzeża
ODCINEK 1

Dość szybko można się jednak do niej przekonać. Dużo bardziej bawi jego strój w pierwszym odcinku. Wiem, że biała koszula, eleganckie spodnie i buty mają podkreślić jego sposób bycia, dodać powagi, ale jednak dosyć śmiesznie wygląda się w takim stroju, kiedy spaceruje się po lesie.

Na razie “Podróże z historią” dostają ode mnie zielone światło. Zobaczymy, jak sprawdzą się w kolejnych odcinkach.

Zobacz pierwszy odcinek programu “Podróże z historią” na VOD

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

6 odpowiedzi na ““Podróże z historią”, czyli Polimaty Radka Kotarskiego także w telewizji”

  1. ,,a dla starszych być może stanie się motywacją, by zaznajomić się z YouTube’em.” Ktoś kojarzy w jaki sposób on tam reklamuje swój kanał? Jakaś półprzeźroczyste logo na ekranie, niewielka wzmianka pod koniec, czy jak?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...