George Miller ma już gotowe dwa scenariusze do kontynuacji filmu “Mad Max”

Film 06.10.2015
George Miller ma już gotowe dwa scenariusze do kontynuacji filmu “Mad Max”

George Miller ma już gotowe dwa scenariusze do kontynuacji filmu “Mad Max”

“Mad Max” z różnych względów powstał dłużej, niż początkowo zakładano. Przedłużający się czas oczekiwania na premierę mógł być dla fanów irytujący, ale zaowocował stworzeniem scenariuszy do planowanych kontynuacji. 

George Miller w wywiadzie udzielonym Top Gear przyznał, że zdjęcia do “Mad Maksa”, który do kin ostatecznie trafił w tym roku, przekładane były kilkukrotnie. Przyczyny były różne – w 2001 roku był to atak terrorystyczny na World Trade Center, w wyniku którego spadł kurs dolara, co skutkowało drastycznym obniżeniem budżetu produkcji. Kilka lat później na przeszkodzie warunki pogodowe na planie zdjęciowym w Australii, przez które musiał on zostać przeniesiony do Namibii w południowo-zachodniej Afryce.

mad max na drodze gniewu 3

Tak długi czas przygotowania do nakręcenia rebootu filmu “Mad Max” miał interesujący efekt uboczny. Dzięki nim George Miller przedyskutował i omówił – jak twierdzi – niemal wszystkie detale fabularne dotyczące przyszłych kontynuacji. Mowa nie tylko o przeszłości i motywacjach każdego z bohaterów, ale także historię powstania najbardziej charakterystycznych pojazdów, a także szczegóły kultu, jakim w tym świecie otoczone są samochody. Koniec końców Millerowi udało się w całości stworzyć dwa pełne scenariusze.

furiosa mad max na drodze gniewu

Co ciekawe, oba mają zostać wykorzystane w sequelach filmu “Mad Max” – nie jest jednak jeszcze pewne w jakiej kolejności. Z dotychczasowych doniesień prasowych wynika, że kolejna część przygód szalonego Maksa nosić będzie tytuł “Mad Max: The Wasteland” i że po raz kolejny w roli głównej wystąpi w niej Tom Hardy. Nie wiadomo na razie, kiedy możemy się spodziewać jej premiery – George Miller przed realizacją kontynuacji “Mad Maksa” zamierza nakręcić “skromny film bez efektów specjalnych”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “George Miller ma już gotowe dwa scenariusze do kontynuacji filmu “Mad Max””

 1. Bardzo podoba mi się pomysł na nakręcenie kontynuacji bez przesadnych fajerwerków, bo choć Fury Road to był majstersztyk wizualny to skupianie się na kolejnych epickich starciach na pustyni sprawiało, że film nieco nużył.

  Mocniejsze przyłożenie się do opowiedzenie ciekawej historii, przynosi na myśl pierwszego Mad Maxa, który do dziś jest dla mnie najciekawiej oddaną wizją dystopicznego świata, a jednocześnie świetnym kinem drogi, zemsty… Chyba tylko gry z serii Fallout mogą się równać z wyobrażeniem Millera świata po świecie.

 2. W serwisie http://www.screenrant.com możemy przeczytać, że…

  “Avatar will be getting not two, but three sequels, to be filmed simultaneously with production beginning in 2014. Avatar 2 is expected to release in December 2016, Avatar 3 will follow in December 2017, with Avatar 4 closing things out in December 2018.”

  a teraz dowiadujemy się o dalszych losach Mad Maxa. A czy w Mad Max 10, nasz dzielny bohater będzie uczył synka sterować dronem?

  Czy za pół dekady albo za dekadę, będziemy świadkami taśmowej produkcji filmów?

  Czy takiej przyszłości chcemy?

  W ponury deszczowy piątek, wieczorową porą, pójść z dziewczyną do kina, by obejrzeć czarno-biały film i to jeszcze bez dźwięku, tylko muzyka jakaś. Co chwilę śmiać się ze sytuacji przedstawianych na srebrnym ekranie. Miło spędzić czas. A po półtorej godziny wyjść z kina do niewiele bardziej kolorowej rzeczywistości i wrócić do domu. Było się w kinie z ukochaną, obejrzało się film. Te czasy niech wrócą!

  A nie sequele prequeli oglądane na smartfonie jak się wieczorem wraca autobusem z roboty.

  Over and out!

 3. Z całym szacunkiem… ostatnio obejrzałem mad maxa więc jestem na świeżo…

  Niech mi zatem ktoś powie… w tym filmie był jakiś scenariusz? Jakaś fabuła? Serio… nie hejtuje… obejrzałem ten film może 2 tygodnie temu i autentycznie za cholerę nie jestem w stanie sobie przypomnieć o co w nim chodziło…. pamiętam, że pół filmu jechali z punktu A do punktu B… zaś drugie pół wracali. Główny bohater wziął się cholera wie skąd, cholera wie czemu go złapali, cholera wie właściwie o co w tym filmie chodziło. Jeśli to prace nad scenariuszem spowodowały przesunięcie premiery to cóż… zmarnowali ten czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...