Realna siła Windows Phone. Odtwarzacz VLC został pobrany ponad 3 miliony razy. Porównajmy to z Androidem

Mobile 22.09.2015
Realna siła Windows Phone. Odtwarzacz VLC został pobrany ponad 3 miliony razy. Porównajmy to z Androidem

Trzy miliony. Dokładnie tyle razy użytkownicy mobilnego systemu Microsoftu pobrali mobilną wersję jednego z najpopularniejszych, najbardziej wszechstronnych odtwarzaczy multimedialnych. To dużo czy mało? Analizując ten wynik, warto osadzić go w kontekście Androida oraz iOS.

Odtwarzacz VLC pojawił się w sklepie Windows Phone jako ledwie działająca wersja beta, rozczarowująca wszystkich miłośników desktopowego programu. Na całe szczęście producent aktywnie wspierał swój produkt, dzięki czemu w marcu 2015 roku ten zamienił się w funkcjonalny program do odtwarzania plików. Chociaż mobilne, kafelkowe VLC wciąż posiada kilka błędów, natomiast wszechstronnością ustępuje komputerowemu oryginałowi, dla wielu posiadaczy smartfonów z WP 8.1 stał się to główny odtwarzacz multimedialny.

Jednym z powodów sukcesu VLC dla Windows Phone jest oczywiście skromna alternatywa.

Systemowe rozwiązania Microsoftu nie zadowalały wszystkich użytkowników, natomiast rozwiązania firm trzecich bardzo często były naprawdę dalekie od funkcjonalnych. Dokładnie tak samo jak VLC w formie bety. Program dopiero z czasem stał się na tyle używalny, że można było dać mu drugą szansę. Łącznie odtwarzacz pobrano aż 3 miliony razy, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na zewnętrzną aplikację firmy trzeciej, która największą popularnością może cieszyć się na komputerach osobistych.

vlc android

Dla porównania, aplikacja VLC w Google Play została dotychczas pobrana ponad 10 milionów razy. Na platformie Google można przeczytać, że z VLC skorzystało od 10 do 50 milionów użytkowników. Biorąc pod uwagę olbrzymią dysproporcję między liczbą użytkowników Androida oraz Windows Phone, wynik „kafelkowej” wersji aplikacji tym bardziej może cieszyć. Niestety, te trzy miliony nieco bladną, kiedy weźmiemy pod uwagę, że inny odtwarzacz multimedialny firmy trzeciej – MX Player – został zainstalowany na Androidzie przynajmniej 100 milionów razy.

Skoro nie VLC, to co?

Jeżeli wciąż nie możecie przekonać się do ograniczonej, mobilnej wersji VLC, nie musicie załamywać rąk. System Windows Phone 8.1 posiada kilka naprawdę dobrych, wszechstronnych odtwarzaczy multimedialnych. W moim prywatnym rankingu wygrywa MoliPlayer Pro. Chociaż za program trzeba zapłacić równe 13 złotych, ten jest po prostu niezawodny i poradzi sobie z większością najpopularniejszych formatów, a także odtworzy film bezpośrednio z dysku sieciowego czy rozpozna polskie napisy. Inwestycja, która na pewno się opłaci.

Darmowe VLC oraz płatne MoliPlayer Pro znajdziecie klikając w poniższe odsyłacze:

Teksty, które musisz przeczytać:

Można już pobrać VLC dla Windows Phone 8.1. Nikomu jednak tego nie radzę

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że popularny, „wszystkożerny” i wielozadaniowy odtwarzacz VLC w wersji na Androida w końcu wyszedł ze stadium bety. Posiadacze urządzeń z Windows Phone 8 na pokładzie wciąż czekają na swoją wersję odtwarzacza, z powodzeniem wspierając akcję na Kickstarterze. Wersja beta VLC w końcu pojawiła się w sklepie Windows Phone, lecz radzę trzymać … Continued

Mobile 05.01.2015

Dołącz do dyskusji (14)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...