Zobacz zwiastun serialu “Prokurator” od braci Miłoszewskich. Doczekamy się w końcu polskiej mocnej produkcji?

Seriale 20.08.2015
Zobacz zwiastun serialu “Prokurator” od braci Miłoszewskich. Doczekamy się w końcu polskiej mocnej produkcji?

Zobacz zwiastun serialu “Prokurator” od braci Miłoszewskich. Doczekamy się w końcu polskiej mocnej produkcji?

Być może trochę przesadzam, bo przecież doczekaliśmy się już całkiem niezłych polskich seriali, takich jak – ostatnio – “Wataha” od HBO, która mogłaby konkurować z zagranicznymi produkcjami i – znacznie wcześniej – “Oficer” czy “PitBull”, ale wciąż mamy mało pozycji, którymi możemy się pochwalić. Być może do tej krótkiej listy polskich seriali sensacyjnych, kryminalnych dołączy “Prokurator”, do którego scenariusz napisali bracia Miłoszewscy, Zygmunt i Wojciech.

Fakt, że w scenariuszu “Prokuratora” palce maczał jeden z moich ulubionych współczesnych polskich pisarzy, Zygmunt Miłoszewski, sprawia, iż mam spore oczekiwania względem tego tytułu. Książki Miłoszewskiego, te kierowane do dorosłych, przeczytałam wszystkie i wszystkie mocno utkwiły mi w pamięci. “Uwikłanie” jest zresztą jedną z moich ulubionych powieści (goni je “Ziarno prawdy” i “Domofon”). Jeśli w produkcji będziemy mieli szansę śledzić historię, która mogłaby być materiałem na powieść znakomitego pisarza już wiem, że doczekamy się intrygi najlepszego sortu.

Pojawia się tylko pytanie, jak z tą historią i postaciami poradzą sobie aktorzy?

Ze zwiastuna, który trwa zaledwie pół minuty, wiele się nie dowiemy. Jedyne co z niego wyziera to klimat – dość mroczny, niebezpieczny, pełen tajemnic (mam nadzieję, że atmosfera będzie porównywalna do tej z filmu “Ziarno prawdy”, który miał premierę w ubiegłym roku i został nakręcony właśnie na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego; w główną rolę wcielił się Robert Więckiewicz). Niestety, jeśli chodzi o obsadę, jestem pełna obaw. W jednej z głównych ról zobaczymy Wojciecha Zielińskiego, który również zagrał główną rolę w produkcji “Zbrodnia”, trzyodcinkowym miniserialu od AXN. O ile serial na początku zapowiadał się nieźle, o tyle potem było coraz gorzej. Niemały na to wpływ miał scenariusz i sposób opowiedzenia historii (dość dziurawy), a także wola Zielińskiego, który – przynajmniej mnie – strasznie irytował.

Cóż, miejmy nadzieję, że jego osoba nie zaważy na przyjemności oglądania “Prokuratora”.

Oprócz Zielińskiego na ekranie zobaczymy także m. in.: Jacka Komana, Magdalenę Cielecką i Dominikę Ostałowską. Akcja „Prokuratora” rozgrywać się będzie w Warszawie. Serial składać się będzie z 10 odcinków i w każdym z nich dwaj główni bohaterowie rozwiązywać będą kryminalne sprawy. Główną osią fabuły będzie tajemnica z przeszłości, która dotyczyć będzie rodziny emerytowanego prokuratora. Starszemu mężczyźnie w rozwikłaniu zagadki pomagać będzie ów młody policjant. Reżyserem serialu będzie Jacek Filipiak, który odpowiedzialny jest za takie produkcje jak „Na Wspólnej”, „Naznaczony” czy „Lekarze”.

Serial zadebiutuje jesienią tego roku na antenie TVP 2. Obejrzymy go co czwartek o 21:45.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...