Ian McShane w obsadzie 6 sezonu „Gry o tron”. Kogo zagra?

Seriale 03.08.2015
Ian McShane w obsadzie 6 sezonu „Gry o tron”. Kogo zagra?

Ian McShane w obsadzie 6 sezonu „Gry o tron”. Kogo zagra?

Do obsady szóstego sezonu serialu „Gra o tron” dołączył właśnie Ian McShane. HBO nie ujawnia w jaką postać wcieli się aktor, ale możemy podejrzewać, o kogo chodzi.

Jak informowaliśmy pod koniec maja, w szóstym sezonie „Gry o tron” pojawi się aż 12 nowych postaci. HBO nie wyjawiło o jakich bohaterów konkretnie chodzi, ani jakie nazwiska dołączą do obsady. Dziś wiemy, że jednym z aktorów, którzy zagrają w kolejnym sezonie serialu, będzie Ian McShane.

Od lewej: Theon, Balon i Asha Greyjoyowie

McShane to brytyjski aktor, reżyser i producent filmowy. Znany jest między innymi z roli Ala Swearengena z serialu „Deadwood”, Czarnobrodego z „Piratów z Karaibów” czy Walerana Bigoda z ekranizacji powieści Kena Folletta, „Filary Ziemi”. HBO nie zdecydowało się podać do publicznej wiadomości nazwiska bohatera, w rolę którego wcieli się McShane. Ujawniona została jednak krótka informacja o jego postaci, która – w połączeniu z wcześniejszymi doniesieniami i fizjonomią aktora – pozwala zawęzić krąg podejrzanych.

McShane ma zagrać postać, która ma kluczowe znaczenie dla fabuły, ale na ekranie pojawiać się będzie sporadycznie. Kto to może być? Najprawdopodobniej ktoś z dwójki: Euron Greyjoy – Randyll Tarly.

samwell tarly gra o tron

Obaj bohaterowie mają pojawić się w szóstym sezonie „Gry o tron” (jakkolwiek HBO w żaden sposób nie potwierdziło tych przypuszczeń), obaj wiekiem pasowaliby do Iana McShane i wreszcie – obaj mogą odegrać istotną rolę w serialu. Zdecydowanie bardziej pasowałby tu Euron Greyjoy, który w sadze „Pieśni Lodu i Ognia” pojawia się mniej więcej na tym samym etapie, na jakim znajduje się obecnie fabuła produkcji HBO. Tarly w książkach jest jedynie wspominany, nie ma zatem pewności, czy wymieniana we wcześniejszych informacjach postać „pięćdziesięcioletniego ojca, znakomitego dowódcy, przykładającego wielką wagę do dyscypliny”, której wpływ na fabułę będzie niebagatelny, to na pewno Randyll. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę zmiany, jakie Weiss i Benioff wprowadzili względem fabuły literackiego oryginału, nie można tego wykluczyć.

Szósty sezon „Gry o tron” swoją premierę będzie miał w 2016 roku. Pierwsze dotyczące go konkrety powinniśmy poznać już za kilka, kilkanaście tygodni.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Ian McShane w obsadzie 6 sezonu „Gry o tron”. Kogo zagra?”

  1. Tarly jest bardziej prawdopodobny. McShane jest za stary na Eurona, którego postać w castingu została opisana jako “pirat 40-50 lat”. Dodatkowo ma się pojawić syn Randylla (i brat Samwella). Na książki nie powinno się zwracać uwagi, bo scenarzyści serialu się zbytnio nimi nie przejmują, co dobitnie pokazał sezon piąty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...