Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, napisał książkę. Premiera w październiku tego roku

YouTube 17.07.2015
Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, napisał książkę. Premiera w październiku tego roku

Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, napisał książkę. Premiera w październiku tego roku

Nie od dziś wiadomo, że youtuberzy to już nie tylko ci ludzie, którzy w Internecie publikują śmieszne filmiki bądź jakiekolwiek wideo, ale osoby, które zarządzają całkiem dobrze prosperującym biznesem i każdego dnia budują swoją markę. Stąd nie zajmują się oni wyłącznie tworzeniem nowego internetowego kontentu, a angażują w różne inne aktywności.

Popularne, zarówno wśród blogerów i youtuberów, jest między innymi tworzenie własnych linii odzieżowych oraz pisanie książek. Już nie na palcach jednej ręki można wymienić tych, którzy zasilili półki sklepowe księgarni. Tomek Tomczyk, Niekryty Krytyk, Make Life Harder, Lekko Stronniczy, Krzysztof Gonciarz, Mr. Vintage – oni wszyscy stali się autorami książek, dzięki swojej internetowej działalności.

Do tego grona dołączył już, choć oficjalnie stanie się to dopiero w październiku tego roku, Radosław Kotarski, twórca i prowadzący kanału Polimaty o tematyce popularno-naukowej.

Youtuber o tym fakcie poinformował swoich fanów wczoraj na Facebooku. Książka, jak zobaczyć możecie poniżej, nosić będzie tytuł “Nic bardziej mylnego!”. To zdanie zna dobrze każdy, kto choć raz czy dwa oglądał program Kotarskiego. Stało się ono jego znakiem rozpoznawczym, bowiem pada chyba w każdym odcinku Polimatów.

To już oficjalne! Premiera 21 października! :) #nicbardziejmylnego

Posted by Radek Kotarski on 16 lipca 2015

Tematyka książki, jak można wywnioskować z okładki, dotyczyć będzie spraw związanych z nauką, a raczej mitów, które nie są prawdą i które Radek Kotarski będzie obalał, powołując się na fakty. “Nic bardziej mylnego!” zapowiada się więc jako pozycja pełna ciekawostek i wartościowej wiedzy, co cieszy, bo choć Kotarski autorytetem w dziedzinie wiedzy jeszcze nie jest, na pewno zna się na tym, co robi i do każdego odcinka swojego programu jest doskonale przygotowany.

Takie publikacje budzą moją o wiele większą sympatię, niż osobiste wynurzenia, które w niektórych przypadkach czy fragmentach wyglądają jak przedłużenie własnego ego. O tym, czy książka Radka Kotarskiego spełni oczekiwania widzów przekonamy się dopiero za parę miesięcy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (16)

16 odpowiedzi na “Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, napisał książkę. Premiera w październiku tego roku”

    • A mimo wszystko gość robi to co lubi, jest wiele osób ktorym się podoba to co on tworzy, dodatkowo zarabia kasę na robieniu tego co lubi. Ty na przykład w tym czasie siedzisz na spiderze i po nim ciśniesz.

     • no i co z tego, że robi to co lubi? niedouczony pianista też pewnie robi, to co lubi, a męczy nasze uszy. trzeba to jeszcze dobrze robić.

      chociaż odrobinę zwrócę honor. obejrzałem najnowszy odcinek (ostatnio zagladałem tam rok temu-masakra) i widać, że zatrudniony został w końcu ktoś, kto wie jak trzymać kamerę i jak montować.

      “dodatkowo zarabia kasę na robieniu tego co lubi. Ty na przykład w tym czasie siedzisz na spiderze i po nim ciśniesz”
      skad wiesz co robię i z czego żyję?

     • “skad wiesz co robię i z czego żyję?”

      Widze, że “Ty w tym czasie siedzisz na spiderze i po nim ciśniesz”. To chyba nie nadinterpretacja?

      “męczy nasze uszy. trzeba to jeszcze dobrze robić.”

      Być może męczy Twoje. 360 tysięcy osób jednak twierdzi, że jego materiały są spoko. Niektóre filmy maja ponad 600tys wyświetleń więc o czymś to świadczy. Skoro dzięki temu kanałowi znalazł się bank, który chce go obsypac jeszcze większą kasa to zakładam, że jednak umie robić to co robi.

      Wracając do analogii pianisty. Kiepski pianista będzie robił to co lubi ale pieniędzy mu to przyniesie. Kolarski natomiast robi to co lubi i jeszcze ktoś mu chce za to płacić. Jak dla mnie brzmi to jak sukces i raczej nienrobi z niego kiepskiego pianisty.

     • Świadczy jeśli tworzony materiał jest obliczony na pozyskanie jak największej ilości wyświetleń. W przypadku materiałów takich jak Polimaty ilość wyświetleń pokazuje ilość widzów zainteresowanych tematem. Poza tym bardziej wartościowi są subskrybenci bo to są zazwyczaj osoby, które zainteresowały się kanałem, chcą otrzymywać kolejne treści i jakby nie patrzyć są to stali widzowie. Z całym szacunkiem dla osoby, która wrzuciła na YT mięsnego jeża… ma 919 subskrypcji. Do Kotarskiego trochę mu brakuje ;)

      Przykład z mięsnym jeżem… no tak… w tym przypadku nie świadczy o niczym bo jest to materiał wyświetlany dla beki. No ale chyba nie sądzisz, że gdzieś na imprezach wyświetla się Kotarskiego i Polimaty, żeby się pośmiać ;)

  • Ja mam wyższe a mój kierownik nie ma nawet matury, a jest fachowcem, wiec wykształcenie dzisiaj właściwie nic nie znaczy. Taka jest prawda dla wszystkich mgr.ów

  • Mnie nauczył tego, że lepiej jest robić materiały na YT, jeśli się to lubi i połączyć pasję z działalnością zarobkową, niż pisać protekcjonalnym tonem komentarze w sieci na temat twórców.

 1. wyjątkowo irytujący koleś, filmy na poziomie kółka filmowego przy gimnazjum. kiedyś taki ktoś, nie miałby szans nawet na noszenie kabli. żenada.

 2. Jak sam przyznał, w dużej mirze sukces zawdzięcza ojcu, który prowadził program historyczny w tvp. Całkiem fajnie opowiada, tylko ta gestykulacja rękoma trochę śmieszna :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...