Pamiętacie bitwę o Hardhome z “Gry o tron”? Zobaczcie, jak powstawała

Seriale 07.07.2015
Pamiętacie bitwę o Hardhome z “Gry o tron”? Zobaczcie, jak powstawała

Emocjonujące, efektowne, epickie i chwytające za gardło – tak w skrócie można podsumować zaprezentowane w ósmym odcinku piątego sezonu “Gry o tron” sceny przedstawiające niezwykłą bitwę o Hardhome. Tak znakomity materiał wymagał od twórców ogromu pracy – jak skomplikowane i czasochłonne było jego stworzenie możecie zobaczyć na poniższym filmie. 

Bitwa o Hardhome z całą pewnością była nie tylko jednym z najbardziej efektownym momentów serialu “Gra o tron”, ale też jednym z najdroższych. Poświęcono jej ponad pół odcinka, a rezultat okazał się zniewalający. O ile wcześniejsze sceny batalistyczne z tej produkcji HBO były raczej oszczędne, o tyle w tej wszystko było już takie, jak należy. Co oczywiście wiązało się z kolosalnymi nakładami pracy, których fragment możecie obejrzeć poniżej.

Game of Thrones – Hardhome (VFX Breakdown) from El Ranchito Imagen Digital on Vimeo.

Robi wrażenie, prawda? Nie bez powodu sceny bitwy pod Hardhome bywają określane przez niektórych jako jedne z najlepszych i najbardziej epickich w historii telewizji. Nie wiadomo dokładnie ile pochłonęła ich produkcja, ale plotki mówią nawet o kilkunastu milionach dolarów (choć wydaje się to kwotą przesadzoną). Dla porównania – wyprodukowanie jednego odcinka “Gry o tron” kosztuje średnio sześć milionów dolarów. Osiem milionów kosztował odcinek “Blackwater”, w którym przedstawiona została bitwa o Królewską Przystań.

Teksty, które musisz przeczytać:

Finał 5 sezonu “Gry o tron”: a kto umarł, ten… przeżyje?

Ostatni odcinek piątego sezonu serialu “Gra o tron” już za nami. Na kolejny przyjdzie nam poczekać rok. Będzie to niełatwy okres, bowiem finał kończy się drastycznie, pozostawiając pewne niezwykle istotne i emocjonujące kwestie niedopowiedziane. Bo wbrew pozorom wcale nie możemy być pewni losu niektórych bohaterów.

Seriale 15.06.2015

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...