Nowy Book Rage… zdominowany przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet

Książki 24.06.2015
Nowy Book Rage… zdominowany przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet

Pojawił się nowy Book Rage, a nim pięć książek, których autorkami są kobiety. Wszystkie e-booki można kupić od wczoraj, a promocja potrwa jeszcze przez 13 dni. Na razie zostało kupionych blisko 300 pakietów, a średnia wpłata wynosi niecałe 15 złotych. Jeśli ją przekroczycie, będziecie mogli zasilić swoją biblioteczkę także ostatnią, piątą książkę, której autorką jest Małgorzata Rejmer.

W nowej ofercie Book Rage znajduje się pięć tytułów, a wśród nich “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” autorstwa Doroty Masłowskiej, “Bogactwo” Marty Syrwid, “Pixel” Krisztiny Tóth, “Całkowity koszt wszystkiego” napisany przez Agnieszkę Kłos oraz “Toksymię” Małgorzaty Rejmer.

“Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, Dorota Masłowska

Debiutancka powieść Doroty Masłowskiej, nazywanej enfant terrible polskiej literatury, którą napisała zamiast uczyć się do matury. W “Wojnie polsko-ruskiej…” poznajemy Silnego, który przezywa różne przygody z kobietami, także tymi nowo poznanymi oraz ze swoimi kumplami, którzy tak jak i on nie stronią od alkoholu i narkotyków. “Wojna polsko-ruska…”, która zachwyciła m. in. Jerzego Pilcha, pozwoliła Masłowskiej stać się jedną z najbardziej cenionych pisarek literatury współczesnej młodego pokolenia. Po debiucie przyszedł “Paw królowej”, za który zdobyła Nagrodę Nike, a potem dramaty i inne powieści.

 

bogactwo syrwid“Bogactwo”, Marta Syrwid

Młoda pisarka, rocznik 1986. Wydała do tej pory trzy książki, dwie powieści i jeden zbiór opowiadań. “Bogactwo” to thriller opowiadający o dziewczynie imieniem Pat. Pat sama więzi się w swoim mieszkaniu, popadając w paranoję. dziewczyna została poniżona w pewnym klubie i zamknięcie się w swoich czterech ścianach ma być na to lekarstwem. Ekipa telewizyjna robi reportaż o życiu Pat oraz… o śmierci.

 

pixel“Pixel”, Krisztina Tóth

Autorka książki “Pixel” to węgierska pisarka, która jest jedną z najoryginalniejszych prozaiczek współczesnych. “Pixel” to książka, która zwiera trzydzieści rozdziałów (pixeli), będących pozornie odrębnymi opowiadaniami. Historie zawarte w książce łączą się jednak ze sobą, przenikają i krzyżują. Każda z nich zawiera trafne spostrzeżenia na temat otaczającego nas świata.

 

całkowity koszt wszystkiego

“Całkowity koszt wszystkiego”, Agnieszka Kłos

Agnieszka Kłos to pisarka, fotograficzka i krytyk sztuki. Jej książka opowiada o zdawałoby się banalnych i prozaicznych sytuacjach, które jeśli im się przyjrzeć wcale takie nie są. Olga Tokarczuk, jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, określiła jej książkę mianem “świetnej krótkiej prozy”. Kłos na swoim koncie ma dwie książki, jej twórczość znalazła się także w “Antologii współczesnych opowiadań polskich”.

 

toksymia“Toksymia”, Małgorzata Rejmer

Jej pierwsze teksty poetyckie zostały opublikowane, gdy miała 13 lat. Prozatorski debiut zaliczyła, pisząc opowiadanie, które zostało wydrukowane piśmie “Lampa”. W 2013 roku została nominowana do Paszportów “Polityki”. Jej książka “Toksymia” została nazwana jednym z najciekawszych i odrażających debiutów ostatnich lat.

 

Oficjalna strona Book Rage

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...