Czy to koniec “Hannibala”? NBC kasuje serial

Seriale 23.06.2015
Czy to koniec “Hannibala”? NBC kasuje serial

Czy to koniec “Hannibala”? NBC kasuje serial

Emitująca serial “Hannibal” stacja NBC podjęła decyzję o skasowaniu go. Trzeci sezon będzie więc najprawdopodobniej ostatnim.

Fani “Hannibala” znajdą w tej beczce dziegciu łyżkę miodu – NBC nie zamierza przerywać emisji tego serialu już teraz, po trzech odcinkach, a dopiero po całym trzecim sezonie. Przed nami zatem jeszcze dziesięć odcinków. Potem stacja definitywnie odcina się od tej produkcji.

hannibal2

Powodem takiej decyzji jest niska oglądalność trzeciego sezonu. Między pierwszym a trzecim odcinkiem “Hannibal” stracił prawie milion widzów – taki wynik był dla NBC nader rozczarowujący. Stacja nie widzi dla serialu żadnej przyszłości. Nie oznacza to oczywiście, że to definitywny koniec (jakkolwiek wydaje się to najbardziej prawdopodobne). Odpowiedzialne za wyprodukowanie “Hannibala” Gaumont International Television rozpoczęło intensywne poszukiwania nowego domu dla ewentualnego czwartego sezonu. Nieoficjalnie mówi się, że przejęciem serialu zainteresowany może być Netflix – to jednak na razie jedynie plotka.

hannibal promo

“Hannibal” emitowany jest od 2013 roku. Twórcą serialu jest Bryan Fuller, który teraz zajmie się realizacją “Amerykańskich bogów” na podstawie powieści Neila Gaimana. W obsadzie znaleźli się między innymi Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Laurence Fishburne i Caroline Dhavernas. Każdy sezon składa się z trzynastu odcinków. Finał trzeciej serii będzie miał swoją premierę 27 sierpnia. W Polsce serial transmitowany jest przez AXN.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na “Czy to koniec “Hannibala”? NBC kasuje serial”

 1. Dla mnie osobiście dwa sezony były ponadprzeciętnie spójne, i takie zakończenie jakie zaoferował sezon drugi powinno być zwieńczeniem całego serialu. Wtedy zapamiętałbym Hannibala jako jedną z lepszych produkcji w historii. Trzeci sezon zacząłem, ale już bez tej ekscytacji. Zobaczymy co będzie dalej bo scenografia i kadry dalej rewelacja.

  • No niestety ale dla mnie to głównie scenografia i kadry. W trzecim odcinku coś zaczyna się dziać ale dwa poprzednie to klasyczny przerost formy nad treścią.

   • Ja po obejrzeniu trzeciego odcinka jednak rezygnuję, nie nadaje się ten serial już do niczego, powielane pomysły z dwóch sezonów, szkoda czasu, dobrze, że jednak anulowali.

  • Po obejrzeniu drugiego sezonu rezygnuję z trzeciego (wiem o czym jest i stanowczo odmawiam).
   Według mnie zakończenie drugiego sezonu jest idealnym zakończeniem serialu Hannibal i nie mam zamiaru tego zmieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...