Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar

Mobile 20.06.2015
Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar

Nie, nic mi się nie pomyliło. Google przed chwilą dodało do zasobów Google Play aplikację o dziwnie znajomej nazwie – Zegar. Wbrew pozorom ma to sens.

Zegar to jedna z systemowo preinstalowanych aplikacji na czystym Androidzie. Jednak wielu producentów mobilnych urządzeń decyduje się na autorskie, często o wiele gorsze jakościowo rozwiązania. Nic zatem dziwnego, że część użytkowników Androida rozglądała się za narzędziami prosto od producenta samego systemu operacyjnego.

Możecie się śmiać, ale zapotrzebowanie na Zegar było naprawdę spore. Świadczą o tym chociażby liczne pliki instalacyjne tej aplikacji na platformie APK Mirror. W Google postanowili posłuchać posiadaczy mobilnych urządzeń z zielonym robotem i wyodrębnili jedną ze swoich preinstalowanych usług.

Od teraz Zegar może pobrać każdy z dostępem do sklepu Google Play.

zegar 1Aplikacja utrzymana w stylizacji Material Design posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać po programie tego typu. Zegar nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale również posiada możliwości budzika, stopera czy licznika. Aplikacja jest oczywiście w pełni darmowa, natomiast do działania wystarczy jej Android w wersji 4.4.

Podoba mi się taki ruch. Patrzenie na część systemowych możliwości jako na osobne, niezależne usługi to kierunek, który zawsze wychodzi użytkownikowi na dobre. Wszakże to właśnie dzięki takiej polityce w końcu możemy zainstalować na Androidzie oraz iOS wiele świetnych programów Microsoftu, takich jak Office, Office Lens czy Outlook.

No to teraz czekamy na kontakty, kalkulator oraz dialer od Google.

Dołącz do dyskusji (10)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...