Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar

Mobile 20.06.2015
Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar

Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar

Nie, nic mi się nie pomyliło. Google przed chwilą dodało do zasobów Google Play aplikację o dziwnie znajomej nazwie – Zegar. Wbrew pozorom ma to sens.

Zegar to jedna z systemowo preinstalowanych aplikacji na czystym Androidzie. Jednak wielu producentów mobilnych urządzeń decyduje się na autorskie, często o wiele gorsze jakościowo rozwiązania. Nic zatem dziwnego, że część użytkowników Androida rozglądała się za narzędziami prosto od producenta samego systemu operacyjnego.

Możecie się śmiać, ale zapotrzebowanie na Zegar było naprawdę spore. Świadczą o tym chociażby liczne pliki instalacyjne tej aplikacji na platformie APK Mirror. W Google postanowili posłuchać posiadaczy mobilnych urządzeń z zielonym robotem i wyodrębnili jedną ze swoich preinstalowanych usług.

Od teraz Zegar może pobrać każdy z dostępem do sklepu Google Play.

zegar 1Aplikacja utrzymana w stylizacji Material Design posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać po programie tego typu. Zegar nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale również posiada możliwości budzika, stopera czy licznika. Aplikacja jest oczywiście w pełni darmowa, natomiast do działania wystarczy jej Android w wersji 4.4.

Podoba mi się taki ruch. Patrzenie na część systemowych możliwości jako na osobne, niezależne usługi to kierunek, który zawsze wychodzi użytkownikowi na dobre. Wszakże to właśnie dzięki takiej polityce w końcu możemy zainstalować na Androidzie oraz iOS wiele świetnych programów Microsoftu, takich jak Office, Office Lens czy Outlook.

No to teraz czekamy na kontakty, kalkulator oraz dialer od Google.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

13 odpowiedzi na “Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar”

  1. o, może i ms pójdzie po rozum po głowy i w apce alarmy na kaflu wyświetli godzinę?
    a ta apka tutaj to w sensie widget i zintegrowany stoper, budzik i minutnik? Też niegłupie

  2. To ma sens… Wreszcie będzie można na telefonie sprawdzić która jest godzina…. Bardzo przydatna aplikacja… Ja czekam jeszcze na taką, która pozwoli wybrać numer i zadzwonić do kogoś…. to by było coś…A jeśli jeszcze pozwoli mi wybrać numer z książki telefonicznej…. WoW… rozmarzyłem się….

  3. Myślę, że Google zdecydował się na ten ruch głównie przez ostatnią aktualizację Zegara, która przyniosła wsparcie dla Android Wear. I w sumie słusznie, bo synchronizacja alarmów między smartwatchem i smartfonem wydaje się być całkiem wygodną i sensowną funkcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...