Steven Spielberg wyprodukuje serial “Nowy wspaniały świat”

Seriale 06.05.2015
Steven Spielberg wyprodukuje serial “Nowy wspaniały świat”

Należące do Stevena Spielberga studio Amblin oraz stacja Syfy połączą swoje siły w celu stworzenia telewizyjnej adaptacji książki “Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya.

nowy wspaniały świat okładka“Nowy wspaniały świat” to wydana w 1932 roku antyutopia, w której przedstawiona została przerażająca wizja świata absolutnie zorganizowanego, w którym rządzą trzy zasady: wspólność, identyczność, stabilność. Nie ma w wojen ani chorób, ale nie ma też w nim miejsca na indywidualizm, wszyscy ludzie już w momencie narodzin są przypisywani do konkretnych kast. Ich czas wolny jest odgórnie zaplanowany, a wszelkie nietypowe pragnienia i tęsknoty tłumione są za pomocą narkotyków. “Nowy wspaniały świat” uchodzi za jedną z najważniejszych powieści anglojęzycznych XX wieku.

Telewizja Syfy i studio Amblin, należące do Stevena Spielberga, wyprodukują na jej podstawie serial. Jego scenarzystą będzie Les Bohem. Dzieło Huxleya zostało już dwukrotnie zekranizowane, jednak zarówno wersja z 1980 roku, jak i ta z 1998 roku, okazały się nieudane. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Spielberg nakręci film na podstawie komiksu DC. Blackhawk zapowiedziany

Współpraca wytwórni Warner Bros. i Stevena Spielberga okazała się niezwykle owocna dla obu stron. Nie dziwi więc, że reżyser zdecydował się na jej kontynuację. Temat, który wybrał jest jednak zaskakujący. Słynny twórca wyreżyseruje film na podstawie komiksu DC, Blackhawk. II wojna światowa i dzielni lotnicy to tematy, które Spielberg wysoko sobie ceni.

News/Film 18.04.2018

Dołącz do dyskusji (3)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...