Oto nowy Joker. Kreacja Jareda Leto wywołała lawinę żartów

Film 27.04.2015
Oto nowy Joker. Kreacja Jareda Leto wywołała lawinę żartów

Oto nowy Joker. Kreacja Jareda Leto wywołała lawinę żartów

Postać Jokera to coś więcej niż kolejny łotr żyjący na kartach ilustrowanych powieści dla dzieci i nastolatków. Wymyślona w 1940 roku persona uchodzi za jedną z ikon współczesnej popkultury. Jest produktem i symbolem, rozpoznawanym w ogromnej części zachodniego świata. Nic zatem dziwnego, że najnowsza filmowa kreacja Jokera w wykonaniu Jareda Leto budzi tyle kontrowersji.

Jared Leto jako Joker jest… zaskakująco inny od tego, do czego przyzwyczailiśmy się za sprawą „Mrocznego Rycerza” w reżyserii Nolana. To nie pierwsza olbrzymia metamorfoza tej fikcyjnej postaci – wszakże wizja tego szaleńca w „Mrocznym Rycerzu” początkowo również szokowała fanów Batmana, przyzwyczajonych do silnie wzorowanej na komiksach charakteryzacji Jacka Nicholsona.

jared leto joker 1

O ile wybór Jareda Leto na nowego Jokera spotkał się z aprobatą miłośników komiksów, jego charakteryzacja – już niekoniecznie.

Przeciwnicy nowego wizerunku seryjnego mordercy, szaleńca i sadysty zarzucają twórcom, że Joker wygląda jak stereotypowy rockowy muzyk. Wiecie, artysta oblepiony tatuażami, grający za koncertach za skrzynki piwa i pokrycie kosztów dojazdu oraz noclegu. Przeciwnicy wizerunku sugerują, że za mało w nowym Jokerze wyjątkowości, szyku i szalonej, ale jednak elegancji.

Sceptykom przeszkadzają zwłaszcza tatuaże. Te zdaniem krytyków są zbyt oczywiste i banalne, szczególnie „HAHAHA” umieszczone na ręce i torsie. „Damaged” widoczne na czole również wydaje się być naiwne niczym błąd 16-letniego wannaba gangstera. Jak gdyby Joker potrzebował przypomnienia, jak bardzo jest popieprzony.

joker

Oczywiście nie brakuje również zwolenników nowego wizerunku fikcyjnej postaci. Osoby, którym Leto przypadł do gustu, doceniają zwłaszcza oryginalny pomysł. Ich zdaniem to dobrze, że producenci „Suicide Squad” nie starają się kopiować kreacji Nolana granej przez zmarłego Ledgera. Kolejny odważny, inny od pozostałych szwarccharakter pozwala na pokazanie tej postaci z zupełnie nowej pespektywy.

Jared Leto jako Joker doczekał się już dziesiątek prześmiewczych memów.

Chociaż wizerunek nowego Jokera pojawił się dopiero piątkowym wieczorem, tyle wystarczyło, aby w sieci powstało mnóstwo satyrycznych obrazków. Poniżej możecie zobaczyć część z nich:

joker jared leto 4

joker jared leto 3

jared leto joker 4

joker jared leto 2

joker jared leto 5

joker jared leto 7

W tym miejscu warto przypomnieć, co działo się przed premierą „Mrocznego Rycerza”. Fani Batmana chcieli zjeść Nolana za jego pomysł na Jokera, jak i wybranego do tej roli aktora. Później Ledger ze swoją kreacją przeszedł do legendy. Tym razem może również warto wstrzymać się z biciem piany i poczekać chociaż na pierwsze zwiastuny pokazujące film.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (16)

16 odpowiedzi na “Oto nowy Joker. Kreacja Jareda Leto wywołała lawinę żartów”

 1. Normalne.
  Hejt dla hejtu.
  Wszyscy zaczęli się jarać nowym epizodem SW, ale zazwyczaj są to te same osoby, które wcześniej wprost płakały że Disney bierze się za ich legendę.
  Poczekamy do pierwszych zwiastunów i scen, które wyciekną do sieci, a każdy malkontenciak zacznie udawać, że wcześniej nie psioczył.

  Prosty mechanizm “Ja, internetowy znawca wszystkiego i wyrafinowany krytyk mam po zdjęciu napisać, że coś może być dobre?!”

 2. Heh… no fakt. Bić piany nie będę ale jestem zaskoczony tą kreacją… rzeczywiście gdyby nie kolor włosów to niemal marylin manson wyszedł :P Faktem również jest, że Ledger z jego interpretacją postaci Jokera ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Role te będą również odgrywane w stosunkowo krótkim odstępie czasu od Siebie więc nie ma możliwości uniknąć porównań.

  Lubię Jareda jako aktora, lecz jeśli mógłbym mieć życzenie to życzyłbym sobie by jednak nad jego wizerunkiem jako Jokera jeszcze popracowali bo rzeczywiście nie widzę tutaj szaleńca a gościa z okładki płyty Mansona ;)

 3. A ja jestem na tak! Kij w dupę “prawdziwym fanom” dla których najpierw był tylko Nicholson, a potem tylko Ledger. Ja dam mu szansę, zwłaszcza że Leto jest dobrym aktorem (na pewno lepszym niż piosenkarzem :P)

  • kij w dupę tobie , od 20lat jestem nieprzecietnym fanem jokera i z checia zobaczę nową interpretacje jokera,jak i wielu innych prawdziwych fanów,po roli Nicholsona posypały sie lawiny protestów gdy do nastepnej kontynuacji Batmana rolą Jokera zaczczycili znanego już jako legendę zmarlego Ledgera który dodał cos od siebie do tej roli i wyszedł znakomicie

 4. nie chodzi tu o hejty tylko o to, że ktoś nagle zmienił wizerunek ot tak na coś całkiem dziwnego i innego. Wygląda owszem jak Manson, na początku sama się zastanawiałam co to ma w ogóle być. Jeżeli ktoś był karmiony od samego początku innymi interpretacjami Jokera to ciężko mu podejść do gościa z tatuażem ”HAHAHA”.. ale hej, przecież to nie jest jakaś kontynuacja batmana tylko inna nowość. Oby tylko podołał tej roli ;>

 5. Tu nie chodzi o bycie hardcorowym fanem. Sam uważam ten gimmick za naiwny. Trochę taki “pierwszy lepszy” 16latek, który czuje się niezrozumiany więc postanowił zostać “gangsterem”. Nie wygląda mi to na popapranego geniusza zbrodni. Brakuje mi tu takiej grozy i kreatywności, która towarzyszy Jokerowi. A co najważniejsze, nie wygląda to jak klaun. Może będzie dobrze, ale póki co nie widzę tego.

 6. Gdyby ktoś faktycznie zainteresowany był przygotowaniem kreacji Jokera, wiedziałby już, że te tatuaże są tylko na tym zdjęciu. W rzeczywistości Joker nie będzie miał ani jednego. Ale jak zwykle najlepiej od razu pojeżdżać nim w ogóle zobaczyło się samą grę Leto

 7. Trochę szkoda. Ledger świetnie odegrał swoją rolę Jokera, naprawdę się w kreację psychopaty wczuł. Leto scharakteryzowany na bandytę zupełnie przypomina mi Mansona, co wywołuje u mnie totalnie negatywne emocje, bo mam wrażenie, że to zwyczajna kopia mojego idola.

 8. Według mnie Leto jest najlepszym odtwórcą tej roli. Dla czego? Ta postać Jokera wykreowana przez twórców najbardziej pasuje do charakteru Jokera jako postać fikcyjna. Dzięki temu jestem fanką Jokera a Batman niech sie rucha! I to wszystko! na tyle! Pozdro dla fanów nowego Jokera!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...