Pełny zwiastun nowej „Fantastycznej Czwórki” dalej mnie nie przekonuje

Film 20.04.2015
Pełny zwiastun nowej „Fantastycznej Czwórki” dalej mnie nie przekonuje

Po serii teaserów i zdjęć z planu do sieci trafił pierwszy pełnowartościowy zwiastun filmu „Fantastyczna Czwórka”. Pomimo skrupulatnie budowanego napięcia dalej nie jestem przekonany.

Oglądając zwiastun filmu „Fantastyczna Czwórka” nie czułem praktycznie niczego. Obyło się bez ekscytacji, pożądania czy nawet niechęci. Trailer ociekał efektownością, posiadał odpowiednie wstawki humorystyczne, a także po raz pierwszy w historii tego projektu odsłonił oblicze przeciwnika tytułowej czwórki. Mimo tego – wciąż nic.

„Fantastyczna Czwórka” wydaje mi się zupełnie nieciekawa. Zwłaszcza w kontekście ostatnich zwiastunów „The Force Awakens”, „Batman vs Superman” czy „Avengers: Age of Ultron”.

Mógłbym napisać, że cieszę się z oryginalnego podejścia do filmu. Widać jak na dłoni, że reżyser bawi się przyjętą, komiksową konwencją i tworzy coś innego, bardziej przystającego do naszych czasów, trendów i realiów. Poza tym hej – Miles Teller! Aktor jest na wznoszącej fali po swojej roli w świetnym „Whiplash”. Mimo tego pozostałe hollywoodzkie filmy akcji najzwyczajniej w świecie przykryły „Fantastyczną Czwórkę”.

Nie jestem z tych, którzy wydają werdykt na temat filmu przed jego obejrzeniem. Jeżeli jednak byłbym decyzyjną osobą w Twentieth Century Fox, zastanowiłbym się nad kierunkiem działań marketingowych. Moim zdaniem wydawca po prostu przespał odpowiedni moment promocji swojego filmu, dopiero teraz nadrabiając zaległości. Kiepski moment, biorąc pod uwagę promocję
„Gwiezdnych Wojen”, „Ant-Mana” i wchodzących do kin „Avengersów”.

fantastyczna czwórka 1

To niesamowite, że światowa premiera filmu „Fantastyczna Czwórka” będzie miała miejsce już 30 lipca (w Polsce dwa tygodnie później), a my wciąż tak niewiele wiemy o tym tytule. „The Force Awakens” ukaże się dopiero na Gwiazdkę, a Disney już teraz bombarduje nas znakomitymi materiałami filmowymi. Z „Avengersami” było przecież podobnie. Mimo tego trzymam kciuki.

Całkowicie bez emocji i żadnych oczekiwań, ale jednak trzymam.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...