Mortal Kombat X już na iSprzętach. Wersja na Androida ma chwilowe Fatality

Mobile 08.04.2015
Mortal Kombat X już na iSprzętach. Wersja na Androida ma chwilowe Fatality

Mortal Kombat X wylądowało. Niestety, jeszcze nie ta edycja, na którą wszyscy czekamy. Pełnoprawna bijatyka od Eda Boona pojawi się dopiero 14 kwietnia. Wcześniej posiadacze mobilnych urządzeń Apple mogą przetestować przenośną hybrydę. Co z posiadaczami Androida?

mortal kombat x 3

Kiedy pisałem o innych mobilnych bijatykach Warner Bros (InJustice, WWE), twierdziłem, że dotykowy Mortal Kombat to jedynie kwestia czasu. Nie ma marki, która byłaby w stanie oprzeć się sile smartfonów i tabletów. Nie ma wydawcy, który całkowicie ignoruje stale rosnący sektor Free2Play. Żadnych świętości. Nawet Mortal Kombat stał się częścią tego trendu.

Użytkownicy iUrządzeń mogą już łamać kości z przenośnym Mortal Kombat X.

Aplikacja jest darmowa i przypomina to, co widzieliśmy wcześniej grając w dotykowe InJustice. Gra posiada świetną warstwę wizualną, chociaż sama rozgrywka jest daleka od typowej zręcznościowej bijatyki. Ułomność ekranu dotykowego znacząco ograniczyła wachlarz ciosów wojowników, co producenci starają się zrównoważyć elementami gry karcianej.

mortal kombat x 5

To właśnie na tym dodatkowym obszarze Warner Bros. postanowił zarobić. Dostęp do nowych postaci może być znacznie łatwiejszy, o ile nie pożałujemy kilku prawdziwych złotych. To samo tyczy się liczby walk jakie możemy stoczyć.

Z drugiej strony trzeba oddać producentom, że nie poskąpili mobilnej odsłonie zawartości.

Dotykowe Mortal Kombat X to nie tylko uproszczone walki za pomocą dotykowego ekranu smartfona czy tabletu. To również dodatkowe tryby, z których od dłuższego czasu znana jest seria. Gdyby tego było mało, producenci obiecują zawartość łączoną. Gracze przeniosą ją z odsłony mobilnej na stacjonarne platformy. Zawsze podobały mi się takie inicjatywy i chociażby dla tego faktu warto dać szansę dotykowemu MK X.

mortal kombat x 1

Tym bardziej szkoda, że póki co w Mortal Kombat X mogą zagrać jedynie posiadacze urządzeń Apple. Wersja dla Androida dostała chwilowego fatality i pojawi się wkrótce. Niestety, na ten moment nic nie wiadomo o odsłonie dla systemu Windows Phone. Szkoda – twórcy mogliby przenieść sporą część achievementów z wersji dla Xboksa One do mobilnej edycji.

Czytaj również:

Dobry scenariusz w bijatyce? „Mortal Kombat X” od DC Comics pokazuje, że to możliwe

Teksty, które musisz przeczytać:

Znajdź je wszystkie! Najlepsze easter eggs w Player One

Player One Stevena Spielberga to dająca wielką frajdę popkulturowa karuzela, którą z łatwością zachwyci się niejeden pasjonat filmów, muzyki i gier wideo. Nie sposób podczas jednego seansu wyłapać wszystkie tzw. easter eggs, czyli mniej bądź bardziej ukryte w filmie nawiązania, cytaty i postaci znane z kultowych wytworów masowej rozrywki XX i XXI wieku.

Top/Film 09.04.2018

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...