Setny album Franka Zappy ukaże się w tym roku. 22 lata po śmierci artysty

Muzyka 07.04.2015
Setny album Franka Zappy ukaże się w tym roku. 22 lata po śmierci artysty

Frank Zappa był istnym człowiekiem-orkiestrą. Urodzony w Baltimore, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, zajmował się muzyką jako wokalista, kompozytor, autor tekstów. Był aktorem, reżyserem, producentem i scenarzystą filmowym. Za życia wydał kilkadziesiąt albumów muzycznych. Setny krążek ukaże się w tym roku, 22 lata po jego śmierci.

To zresztą nie pierwszy taki przypadek w dorobku tego artysty. Frank Zappa w trakcie swojego ponad pięćdziesięcioletniego życia nagrał ponad 60 albumów, a blisko 40 płyt zostało wydanych dzięki materiałom, które rodzina Zappy znalazła po jego śmierci. W ten sam sposób ukaże się setni już album muzyka, którego premiera zapowiedziana jest na czerwiec 2015 roku.

Najnowszy i zarazem ostatni krążek Zappy będzie nosił tytuł “Dance Me This”. Album zapowiadał zresztą sam artysta w roku swojej śmierci, czyli w 1993. Rak uniemożliwił mu wydanie kolejnego albumu, ale teraz 22 lata po jego odejściu stanie się to możliwe z pomocą rodziny piosenkarza. Płytę można już zamawiać. Jest dostępna TUTAJ i kosztuje 18 dolarów.

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...