“OnOff” – cykl reportaży Natalii Hatalskiej. Poznaj kulturę “off the grid”

YouTube 26.03.2015
“OnOff” – cykl reportaży Natalii Hatalskiej. Poznaj kulturę “off the grid”

Natalia Hatalska jakiś czas temu rozpoczęła swój cykl reportaży we współpracy z Orange, zatytułowany “OnOff”. W tej serii filmów Hatalska bierze na warsztat tematy związane z życiem społecznym, współczesnym światem, technologią. Dziś ukazał się drugi odcinek, który przedstawia ludzi żyjących – jak to się mówi – poza systemem.

“Off the grid”, czyli życie poza systemem charakteryzuje się rezygnacją z pewnych “dobrodziejstw” XXI wieku, ale nie znaczy to, że osoby, które chcą podążać własną ścieżką przestają na przykład korzystać z Internetu. Wręcz przeciwnie, to właśnie poniekąd dzięki niemu mogą pozwolić sobie działać w pewnych obszarach.

Hatalska pokazuje kilku bohaterów, których pozornie nie łączy nic, ale tak naprawdę ich sposób na życie wpisuje ich w powyższy trend. Mamy tu więc mężczyznę, który od 6 lat żyje bez pieniędzy czy rodziców, którzy nie posyłają swoich dzieci do szkoły, a zdecydowali się na tzw. homeschooling. Co ciekawe – jak podkreśla autorka reportażu – oni sami wcale nie określają się mianem ludzi, którzy żyją w kontrze do systemu czy poza nim.

Poniżej znajduje się pierwszy odcinek serii “OnOff”, który poświęcony został pokoleniu Z.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...