Pierwszy zwiastun nowego serialu „Inspektor Gadżet” wypada okropnie

Seriale 25.03.2015
Pierwszy zwiastun nowego serialu „Inspektor Gadżet” wypada okropnie

Netflix ogłosił przed miesiącem, że bierze się za reboot “Inspektora Gadżeta” – serialu animowanego z lat osiemdziesiątych. Pierwsze efekty, w postaci trzydziestosekundowego trailera, prezentują się niestety bardzo kiepsko.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem w targecie Netfliksa, który zapewne celuje w widownię o dwadzieścia lat ode mnie młodszą. Doskonale rozumiem, że klasyczna, rysunkowa animacja może dzisiaj trącić myszką i kompletnie nie podobać się dzieciakom. Ale to, co możemy zobaczyć na pierwszym zwiastunie nowej wersji “Inspektora Gadżeta” jest poniżej wszelkiej krytyki.

I już nawet nie chodzi o to CGI, choć po prawdzie osobiście wolałbym zobaczyć odświeżoną wersję oryginalnej techniki tej kreskówki. Ale tu kuleje po prostu wszystko – od animacji, przez głosy postaci, na tragicznym remiksie przewodniego motywu muzycznego skończywszy. Nostalgia i sympatia do “Inspektora Gadżeta” z lat osiemdziesiątych nie wystarczy, nowa odsłona jest jak cios w serce dla wszystkich jego fanów starej daty.

Pewne jest zatem jedno – nowy “Inspektor Gadżet”, który trafi na platformę VOD Netfliksa już 27 marca, zdecydowanie nie jest dla mnie. Mam tylko nadzieję, że “Kacze opowieści”, które również niebawem doczekają się rebootu, wypadną zdecydowanie lepiej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix bierze się za reboot serialu “Inspektor Gadżet”

Dzień dobrych wieści dla fanów seriali animowanych – najpierw Disney poinformował, że zamierza stworzyć nową wersję “Kaczych opowieści”, a teraz Netflix obwieścił plany dotyczące rebootu dwóch innych kreskówek z lat osiemdziesiątych – “Inspektora Gadżeta” oraz “Dzielnej Myszy”.

Seriale 26.02.2015

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...