Ruszyła II edycja talent-show dla youtuberów. Ponownie próbują udowodnić, że “Można Inaczej”

YouTube 24.03.2015
Ruszyła II edycja talent-show dla youtuberów. Ponownie próbują udowodnić, że “Można Inaczej”

Ruszyła II edycja talent-show dla youtuberów. Ponownie próbują udowodnić, że “Można Inaczej”

“Można Inaczej” to talent-show przygotowany przez Hoop Colę z myślą o osobach, które chciałyby spróbować swoich sił w youtuberskim świecie. Akcja, która ruszyła, jest już drugą edycją internetowego programu. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku i wygrał ją Jan Gałek, pasjonat sportów ekstremalnych.

W pierwszej edycji “Można Inaczej” jury składało się z liderów polskiego YouTube’a. Mieliśmy Abstrachujów, Lukasza Jakóbiaka, AdBustera, Sylwestra Wardęgę czy Red Lipstick Monster. Tym razem postawiono na nowych twórców, bo program realizowany jest z inną siecią partnerską YouTube. Tegoroczna edycja “Można Inaczej” powstaje we współpracy z Agora Internet Artists, a nie jak ostatnio z LifeTube. W jury programu zasiądą: Gimper, Kocham Gotować, xMandzio, Izak, Chwytak TV, Letni Chamski Podryw oraz Śmiechawa TV. Twórcy “Można Inaczej” postanowili zmienić też nieco zasady i realizację talent-show.

Już teraz można wysłać zgłoszenie do programu, które polega na nagraniu prezentującego nas filmu i wypełnieniu ankiety na stronie Hoop Coli. Tym razem program składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy polegać będzie na warsztatach, które będą prowadzone przez znanych youtuberów. Weźmie w nim udział 48 osób, które najbardziej spodobają się ekipie “Można Inaczej” na podstawie wysłanych przez siebie zgłoszeń.

Po zakończeniu warsztatów youtuberzy wybiorą najlepsze 12 osób, które wyruszą w podróż po Polsce. Uczestnicy odwiedzą 8 miast, a tam czekać na nich będą znane twarze z YouTube’a. Internetowe gwiazdy postawią przed szczęśliwą dwunastką zadania, a oni będą musieli wykonać je jak najlepiej. Wyniki tej rywalizacji będą oceniane przez internautów. Grupa, która najlepiej poradzi sobie z zadaniem będzie miała przed sobą jeszcze jedno wyzwanie, któremu postawi czoła zagranicą. Finał “Można Inaczej” odbędzie się w trakcie drugiej edycji Hoop Likes Festival, ale zwycięzcę poznamy nieco wcześniej bo 30 września 2015 roku.

Niestety w tym roku nagroda nie jest tak zachęcająca jak poprzednio. Tym razem, oprócz dobrej zabawy i możliwości zdobycia popularności, najlepszy uczestnik programu otrzyma kamerę GoPro kosztującą niespełna 2 tysięcy złotych i nagrodę pieniężną w wysokości 1/9 wartości sprzętu. Trzeba przyznać, że w porównaniu do pierwszej edycji “Można inaczej”, gdzie na start proponowano debiutującym youtuberom 25 tysięcy złotych na sprzęt nagrywający, wygrana prezentuje się dość nieciekawie i, co tu dużo mówić, ubogo.

Zgłoszenia można przesyłać od 21 marca do 17 kwietnia 2015 roku. Szczegółowy regulamin akcji znajdziecie tutaj

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...