“Sherlock” przeniesie się do wiktoriańskiego Londynu

Seriale 17.03.2015
“Sherlock” przeniesie się do wiktoriańskiego Londynu

Bohaterowie produkowanego przez BBC serialu, Sherlock Holmes i John Watson, przeniosą się w czasie do epoki wiktoriańskiej. Nie na długo jednak – raptem na jeden, świąteczny odcinek.

Krążące od pewnego czasu spekulacje na ten temat nareszcie znalazły zatem potwierdzenie. Wszystko zaczęło się od opublikowanego przed czterema miesiącami zdjęcia, na którym Sherlock (Benedict Cumberbatch) oraz Watson (Martin Freeman) ubrani są w XIX-wieczne stroje.

sherlock special

Zastanawiano się wówczas, czy bohaterowie po prostu się przebrali czy jakimś sposobem cofnęli się w czasie o ponad 100 lat. Pikanterii całej sprawie dodawały obietnice twórców serialu o “wyjątkowości” scenariusza specjalnego odcinka.

Steven Moffat, scenarzysta i producent “Sherlocka”, oświadczył, że ów odcinek zostanie wyemitowany w grudniu tego roku, a jego akcja rzeczywiście będzie rozgrywać się w epoce wiktoriańskiej. Będzie to jednorazowy eksperyment, nie związany w żaden sposób z nowym sezonem serialu. Czwarta seria, której premiera zapowiedziana jest na początek roku 2016, toczyć się będzie w czasach współczesnych.

Teksty, które musisz przeczytać:

Jeśli 5. sezon Sherlocka nie powstanie, to nie będę zawiedziony

Uwielbiam serial Sherlock, ale powoli mam dosyć zadzierania nosa przez jego twórców. Mark Gatiss znów wodzi fanów za nos i tym razem to on sugeruje, że produkcja BBC nie doczeka się kontynuacji. Skoro tak stawia sprawę, to niech liczy się z tym, że w końcu fani przestaną wyczekiwać kolejnej serii.

Felieton/Seriale 04.07.2017

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...