Hawkeye kolejnym bohaterem “Captain America: Civil War”

Film 09.03.2015
Hawkeye kolejnym bohaterem “Captain America: Civil War”

Hawkeye kolejnym bohaterem “Captain America: Civil War”

W obsadzie “Captain America: Civil War” tłoczno zrobiło się już jakiś czas temu, co jednak wcale nie przeszkadza Marvelowi w rekrutowaniu kolejnych aktorów, oczywiście ku uciesze fanów. Należący do The Walt Disney Company największy producent komiksów na świecie potwierdził, że w trzeciej części filmu poświęconego Kapitanowi Ameryce pojawi się Hawkeye – Sokole Oko.

W Hawkeye’a po raz kolejny wcieli się Jeremy Renner. Postać ta wystąpiła dotychczas w jednym filmie z uniwersum Marvela – pierwszej części “Avengers”, wiadomo jednak, że będziemy mogli ją zobaczyć także w drugiej, zatytułowanej “Czas Ultrona”. Hawkey to pseudonim Clinta Bartona, ex-agenta S.H.I.E.L.D., nie posiadającego żadnej super mocy, za to będącego najlepiej wyszkolonym w korzystaniu z łuku człowiekiem na Ziemi.

captain america civil war

“Captain America: Civil War” opowiadać będzie o konflikcie miedzy superbohaterami, których podzieliła kontrowersyjna ustawa amerykańskiego kongresu – Superhuman Registration Act – na mocy której wszyscy posiadający jakiekolwiek nadludzkie zdolności muszą się zarejestrować w specjalnym programie, odtajniając swoje dane osobowe. Jej zwolennikiem i osobą odpowiedzialną za jej wdrożenie jest Tony Stark a.k.a. Iron Man (Robert Downey Jr.), zaś po drugiej stronie barykady stanie Kapitan Ameryka (Chris Evans), zdaniem którego zagraża ona prawom człowieka i wolności osobistej.

civil war captain america 3

Poza tą dwójką i Hawkeyem, w wojnie domowej udział wezmą także między innymi Czarna Wdowa (Scarlett Johansson), Czarna Pantera (Czarna Pantera), Falcon (Anthony Mackie), czy znany z “Zimowego żołnierza” Bucky Barnes (Sebastian Stan). Cały czas prawdopodobne jest także pojawienie się Spider-Mana.

“Captain America: Civil War” trafi do kin w 2016 roku. Jego reżyserami są bracia Joe i Anthony Russo.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Hawkeye kolejnym bohaterem “Captain America: Civil War””

 1. Sokole Oko, pierwszy raz pojawił się w Thor 1, w nocnej scenie na pustyni, gdzie Thor próbował odzyskać młot, badany przez agentów Shield.

 2. Coraz bardzie zdaje mi się że pomylili nazwy i albo zapomnieli dodać The
  Avengers w tytule, albo przez pomyłkę dodali Captain America. Liczę na niezłą rozwałkę jak w komiksie, i przede wszystkim ma być ciężki klimat, bez cukierków i humoru. Film na pewno będzie bardzo dobry, MCU zasłużyło sobie na zaufanie. Jednak crossover Civil War,
  jest bardzo kontrowersyjnym wydarzeniem, kompletnie nie pasującym do
  dotychczasowego osiągnięcia przez MCU (nie biorę pod uwagę tych filmów
  które jeszcze nie maiły premiery, a zapowiadają się dość ciężko, czego
  przykładem jest Age of Ultron) [SPOILER SPOILER SPOILER] Uwielbiam Civil
  War, lubię scenę jak rozwalają miasto aby po chwili zacząć sprzątać.
  Szczególnie ważny, i sprawiający najwięcej problemów jak była śmierć
  Kapitana Ameryki, o której nawet nasze rodzime stacje wspominały,
  Polsat, Tvn, TVP mówiły o zakończeniu i protestach z nim związanych.
  Przywrócenie go do życia niestety popsuło Marvel w moich oczach, szkoda
  braku konsekwencji swoich czynów.

 3. Cieszy mnie to niezmiernie. Szkoda mi go, zaniedbana postać. O ile na własny film nie ma potencjału, tak do Kapitana Ameryki, którego filmy są prawdziwą wylęgarnią innych super-bohaterów, pasuje jak ulał. Szkoda, że nie było go w Winter Soldier. Kolejny argument, żeby iść do kina na Civil War. W zasadzie to czekam bardziej niż na Avengersów :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...