Disney wskrzesi “Kacze opowieści”! Serial powróci w 2017 roku

Seriale 26.02.2015
Disney wskrzesi “Kacze opowieści”! Serial powróci w 2017 roku

Disney wskrzesi “Kacze opowieści”! Serial powróci w 2017 roku

“Kacze opowieści”, kultowy serial animowany po raz pierwszy wyemitowany w latach 1987-1990, doczeka się nowej wersji – poinformował wczoraj Disney. Kreskówka powróci w 2017 roku.

Co prawda nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie będzie miała miejsce premiera nowych “Kaczych opowieści”, jaki będzie nosić tytuł, ile powstanie odcinków czy przy użyciu jakiej techniki animacji zostaną stworzone, ale odpowiedzi na te pytania poznamy później. Teraz pozostaje się cieszyć, że poza seryjną produkcją kolejnych części filmowych serii, Disney nie zapomniał o tej fantastycznej kreskówce. Wraz z nią powrócić mają wszyscy znani z oryginału bohaterowie – Sknerus McKwacz, Kaczor Donald, Hyzio, Dyzio i Zyzio, Diodak czy Bracia Be.

I można by się oczywiście zastanawiać, czy po ponad 25 latach sentyment dorosłych już widzów wciąż jest dostatecznie silny, by oglądali oni nową wersję kreskówki, albo czy jej formuła nie będzie zbyt przestarzała dla współczesnego, młodego odbiorcy. Można by, gdyby nie chodziło o “Kacze opowieści”, z których chyba nie da się wyrosnąć. Przynajmniej ja nie potrafię. Choć Disney może mi to ułatwić, jeżeli zdecyduje się wypuścić je w wydaniu 3D CGI, prezentującym się równie beznadziejnie co “Star Wars: Rebelianci”. Miejmy jednak nadzieję, że nikt nie wpadnie na taki pomysł.

kacze opowieści

“Kacze opowieści” w USA emitowane były w latach 1987-1990. Serial składa się ze stu dwudziestominutowych odcinków. W Polsce jako pierwsza – od lipca 1989 do czerwca 1993 roku nadawała go TVP 1, początkowo w wersji lektorskiej, później z dubbingiem. Ponownej emisji doczekał się dopiero po czternastu latach, gdy znalazł się w ramówce kanału MiniMini. W roku 1990 powstał film pełnometrażowy “Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na “Disney wskrzesi “Kacze opowieści”! Serial powróci w 2017 roku”

  1. No właśnie to dupne 3D. Wszystkie stare bajki po przerobieniu na współczesne “standardy” wyglądają jak zgrupowanie potworów. Wypindrzone, przejaskrawione, których ruchy przypominają toczenie się kuli. No nie trawię tego. Gdzie te czasy, że zapadnia pod głównym bohaterem była na tyle mocno wyeksponowana, że już po pierwszym ujęciu było wiadome, że zaraz się otworzy. Bratanek ostatnio oglądał Bolka i Lolka i ta bajka w 3D straciła swój urok.

    • Coś w tym jest. Pamiętam, jak zobaczyłam jakąś filmową wersję Smerfów o byłam zdegustowana tym, jakie to jest paskudne.

  2. Byłoby świetnie. Tylko bez 3D. I z starym dubbingiem. Ale niestety są bardzo duże szanse że Disney zrobi 3D i wszystko spierdoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...