Historię “Mad Max: Na drodze gniewu” uzupełni seria komiksów

Książki 13.02.2015
Historię “Mad Max: Na drodze gniewu” uzupełni seria komiksów

Tuż po zapowiedzianej na 13 maja premierze “Na drodze gniewu”, nowej odsłony serii filmów “Mad Max”, wydany zostanie pierwszy z trzech komiksów, będących prequelami przedstawionej w nim historii. Każdy komiks poświęcony będzie innej postaci.

Komiksy stanowić mają uzupełnienie filmu i nieco przybliżyć kilku z najważniejszych bohaterów. Pierwszy z nich opowiadać będzie o losach duetu Immortan Joe i Nux, drugi zaprezentuje historię Imperator Furiosy, zaś trzeci – najdłuższy, podzielony na dwie części – odsłoni nieznane epizody z życia samego Mad Maksa.

mad max fury road

Twórcami wszystkich komiksów, które wydane zostaną przez Vertigo, będą reżyser i scenarzysta “Na drodze gniewu” – George Miller oraz Nico Lathouris, zaś kadry narysuje Mark Sexton. Planowany jest także album promujący film, do którego ilustrację stworzą m. in. Dave McKean, Bill Sienkiewicz i Gilbert Hernandez, zaś komentarzami opatrzy je Miller.

Pierwszy komiks – “Mad Max: Fury Road — Nux & Immortan Joe” – ukaże się 20 maja. Drugi wydany zostanie pod koniec czerwca, a ostatni – w lipcu (część pierwsza) i sierpniu (część druga). Z kolei premiera albumu odbędzie się 6 maja, czyli jeszcze przed tym, jak “Mad Max: Na drodze gniewu” wejdzie na ekrany kin.

Teksty, które musisz przeczytać:

Anioły zemsty. Filmowe bohaterki, które biorą los w swoje ręce [TOP 7]

Do kin zmierza film “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, w którym Frances McDormand wciela się w matkę szukającą sprawiedliwości po śmierci córki. Korzystając z okazji, przedstawiam najciekawsze portrety kobiet, które biorą los w swoje ręce i takie, którym nic nie stanie na przeszkodzie w osiągnięciu celu.

Top/Film 01.02.2018

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...