Ponad 70 lat historii. Zobacz, jak zmieniał się filmowy Batman

Film 10.02.2015
Ponad 70 lat historii. Zobacz, jak zmieniał się filmowy Batman

Od Lewisa Wilsona przez Adama Westa, Vala Kilmera, George’a Clooneya i Michaela Keatona po Christiana Bale’a. Jacob T. Swinney zebrał na jednym, jedenastominutowym filmie najważniejsze wcielania Batmana z filmów oraz seriali i zestawił je ze sobą. Efekt jest naprawdę znakomity.

Choć większości z nas Batman kojarzy się obecnie z ponurym, mrocznym i pełnym wątpliwości herosem, którego wykreowała trylogia Chrisophera Nolana, wizerunek tej postaci przedstawiany w filmach i serialach nie jest wcale tak spójny, jak mogłoby się wydawać. Mimo kilku łączących je cech, trudno przecież zestawić ze sobą okrutnie trącącego myszką, slapstickowego Batmana Adama Westa z nieco groteskowym i przerysowanym Batmanem z wizji Tima Burtona. Dostępny na Vimeo Film Swinneya, na którym nie zabrakło nawet kreacji z “LEGO® PRZYGODA” doskonale obrazuje ewolucję tego bohatera.

The Evolution of Batman in Cinema from Jacob T. Swinney on Vimeo.

To również nader ciekawe studium tego, jak zmieniał się wizerunek superbohaterów w popkulturze. Nie chodzi wyłącznie o kostiumy, choć z całą pewnością na tym materiale to ich metamorfoza najbardziej rzuca się w oczy, ale też o to, jak z banalnych postaci z majtkami na wierzchu stali się pełnokrwistymi, szalenie intrygującymi figurami.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...