Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #52

Muzyka 27.01.2015
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #52

W kolejnym wydaniu Cyfrowych nowości muzycznych brakuje trochę “ochów” i “achów”, ale fani Papa Roach czy The Charlatans powinni być zachwyceni. Te dwa rockowe zespoły wydały nowe albumy, z których krążek Brytyjczyków jest zdecydowanie lepszy. Dla fanów elektroniki też coś miłego, nowy materiał od Chicane.

Chicane

Gatunek: muzyka elektroniczna

Zaczynamy z kopyta i potężnego uderzenia muzyki elektronicznej prosto z Wysp Brytyjskich. Chicane (producent, DJ) wydał właśnie swój szósty krążek studyjny. “The Sum of Its Parts” to mocny zestaw najlepszych elektronicznych brzmień w tym tygodniu. Dla fanów trance’u i house’u płyta, którą trzeba przesłuchać.

Gaz Coombes

Gatunek: britpop

Pozostajemy na Wyspach, ale wchodzimy w inny klimat, zdecydowanie bardziej gitarowy. Gaz Coombes znany z bycia wokalistą Supergrass, wydał już swoją drugą solową płytę zatytułowaną “Matador”. Pełno na niej dobrych popowych melodii podszytych porządną ścianą gitar, przez które przebija się wokal Brytyjczyka. Niewymagająca muzyka z “Matadora” z pewnością umili czas we wtorkowy wieczór.

Menace Beach

Gatunek: noise pop/ indie rock

Trochę głośniej, z większą ilością przestera i basowego brzęczenia, czyli bierzemy na warsztat Menace Beach. Młody zespół z Anglii zaczął tworzyć własna muzykę trzy lata temu już, ale dopiero w tym roku wydali longplaya. Na ich debiutanckim “Ratworld” czuć świeżość i punkowe zacięcie. Pięcioosobowy skład nie przejmuje się bardzo melodyjnością kawałków, a stawia raczej na mocne rockowe riffy, z którymi w parze idzie punkowe walenie w bębny i zmiany tempa.

Papa Roach

Gatunek: rock alternatywny

Jak ten czas leci, jeszcze niedawno w uszach  brzęczało She Loves Me Not, a tu Papa Roach wydaje ósmego już longplaya. Po trzech latach Kalifornijczycy wracają z mocnymi brzmieniami na “F. E. A. R.”. Fani zespołu pewnie docenią nowy materiał, ale przeciętny słuchacz alternatywnego rocka pewnie pokręci nosem. Na “F. E. A. R.” nie znajdzie się nic tak dobrego, jak na poprzednich albumach.

The Charlatans

Gatunek: indie rock

Indie rockowa legenda, The Charlatans, wracają po pięciu latach przerwy z dwunastym longplayem. Brytyjczycy długo zbierali materiał, ale chyba opłacało się, ponieważ “Modern Nature” brzmi naprawdę dobrze. Po mocnym wstępie, The Charlatans łagodzą trochę brzmienie i śpiewają wpadające w ucho melodie. Bardzo przyjemna płyta na koniec stawki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #58

Nie da się ukryć, że ten tydzień upłynie pod hasłem – Madonna. Królowa popu wydała nowy krążek, który pewnie przez długi czas będzie rządzić na parkietach. Gdy jednak znajdziecie chwilę, sprawdźcie też Jack U, nowy projekt Skrillexa i Diplo.

Muzyka 10.03.2015

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...