Wiadomo już, kto będzie scenarzystą “Trylogii marsjańskiej”

Seriale 22.01.2015
Wiadomo już, kto będzie scenarzystą “Trylogii marsjańskiej”

Doskonale znana wszystkim miłośnikom gatunku science fiction “Trylogia marsjańska” Kima Stanleya Robinsona doczeka się serialu opartego na jej motywach. Autorem scenariusza będzie Joe Michael Straczynski.

J_Michael_Straczynski
Joe Michael Straczynski.

Joe Michael Straczynski to Amerykanin polskiego pochodzenia, autor scenariuszy do przeszło 300 odcinków różnych seriali oraz niemal 500 komiksów. Jest twórcą “Babilon 5” i scenarzystą między innymi “Strażnika Teksasu”, “Underworld: Przebudzenie” oraz “Uprowadzonej” w reżyserii Clinta Eastwooda.

Producentem będzie Vince Gerardis, zaś Kim Stanley Robinson ma pełnić rolę konsultanta. Serial będzie realizowany na zlecenie stacji Spike TV, należącej do MTV Networks.

„Trylogia marsjańska” to niezwykle realistyczna historia kolonizacji Marsa przez Ziemian, którzy próbując przystosować planetę do zamieszkania, doprowadzają do totalnej katastrofy. Składają się na nią: “Czerwony Mars”, “Zielony Mars” oraz “Niebieski Mars”. Została nagrodzona najważniejszymi branżowymi nagrodami, w tym Hugo (za drugą i trzecią jej część) i Nebula (za część pierwszą). Serial otrzyma nazwę po pierwszej części.

Teksty, które musisz przeczytać:

“Trylogia marsjańska” Kima Stanleya Robinsona doczeka się serialu

Informacja o ekranizacji “Trylogii marsjańskiej” powinna ucieszyć zarówno miłośników literatury science-fiction, jak i fanów dobrych seriali. Powinna, gdyby nie jeden element, który rzuca długi cień na tę produkcję.  Serialowej adaptacji nie podejmie się bowiem HBO, Showtime czy NBC, a należąca do medialnej korporacji MTV Networks, stacja Spike TV, której budżet jest jeszcze skromniejszy od tego, którym dysponuje … Continued

Seriale 26.09.2014

Dołącz do dyskusji (3)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...