Powstanie sequel filmu “Zaginiona dziewczyna”?

Film 13.01.2015
Powstanie sequel filmu “Zaginiona dziewczyna”?

Powstanie sequel filmu “Zaginiona dziewczyna”?

“Zaginiona dziewczyna”, ubiegłoroczny hit kinowy w reżyserii Davida Finchera, opowiadał zamkniętą historię. Dla wielu właśnie taki, a nie inny finał filmu nadawał mu odpowiedni wydźwięk. W Hollywood nie ma jednak takiej historii, do której nie dałoby się dorobić sequela.

Gillian Flynn, autorka książki “Zaginiona dziewczyna” i scenariusza do jej adaptacji, przyznała w rozmowie z New York Daily News, że jest otwarta na możliwość stworzenia kontynuacji. Akcja sequela miałaby rozgrywać się kilka lat po zakończeniu pierwszej części, dzięki czemu widzowie mogliby poznać dalsze losy toksycznego małżeństwa Nick i Amy Dunne’ów.

zaginiona dziewczyna 2

Flynn dodała także, że zgodziłaby się napisać scenariusz do drugiej części tylko pod warunkiem, że zaangażowana zostałaby do niej ta sama ekipa, która realizowała “Zaginioną dziewczynę”. Na stołku reżyserskim po raz wtóry miałby więc zasiąść Fincher, a w rolach głównych wystąpiliby Ben Affleck i Rosamund Pike.

Ewentualna kontynuacja “Zaginionej dziewczyny” to w tym momencie jedynie luźny pomysł i szczerze mówiąc – wolałbym, żeby pozostała na tym etapie. Nie wydaje mi się, żeby do tej historii dało się dopisać coś interesującego, co nie byłoby wtórne w stosunku do pierwszego filmu. Z drugiej strony, przecież nie o to w tym chodzi, żeby sequel był udany, tylko o to, żeby się dobrze sprzedał.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na “Powstanie sequel filmu “Zaginiona dziewczyna”?”

  1. Nie ma opcji. Poważnie. Są rzeczy, które można zrobić i takie których po prostu nie wypada. Kto, jak kto ale Fincher przez lata udowadnia swoją pracą, że choć ma swoje wzloty i upadki to nie rozmienia się na drobne.

  2. Dokładnie.
    Studio, Flynn, Pike i być może Affleck mogli by się zgodzić na kontynuację. Fincher nie raz udowadniał, ze mało go interesują kontynuacje, tym bardziej mając jedną, z dużo większym potencjałem (Millenium), wciąż na tapecie (i to podobno jeszcze 3 filmy).

  3. Oby nie. Tym bardziej, że ten film słaby jest. Tani chwyt z psychopatką. Nic tak nie kupuje mas jak okrutny psychol. Niby jak w Psychozie, główny sprawca pojawia się w połowie filmu, ale czy to jest wyznacznik jakości? Mierne aktorstwo i tanie chwyty. Nie kupuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...