Oto kilka aplikacji, które pozwolą wam nadążyć za ulubionymi serialami

Mobile 13.01.2015
Oto kilka aplikacji, które pozwolą wam nadążyć za ulubionymi serialami

Oto kilka aplikacji, które pozwolą wam nadążyć za ulubionymi serialami

Wielka, świąteczno-zimowa przerwa w świecie telewizyjnych seriali dobiega już końca. Kolejne amerykańskie stacje filmowe przypominają o swoich ofertach, atakując nas zwiastunami zrealizowanymi nie gorzej niż w przypadku hollywoodzkich produkcji. Aby być na bieżąco z ulubionymi serialami i odnaleźć się w tej telewizyjnej ofensywnie, przygotowałem dla was kilka sprawdzonych rozwiązań.

Mam urządzenie z Androidem

Posiadacze mobilnych urządzeń z systemem Android mogą cieszyć się szeroką ofertą aplikacji służących do śledzenia ulubionych seriali. Wiele z nich jest darmowych oraz oferuje usługi na naprawdę wysokim poziomie. Moim ulubionym programem tego typu jest SeriesGuide, z którego korzystam nieprzerwanie od kilku miesięcy.

Zdecydowałem się na SeriesGuide ze względu na cztery najważniejsze filary – prostotę obsługi, obecność polskiego języka, synchronizację z platformą Trakt oraz wsparciem nie tylko zagranicznych, ale również polskich seriali. Niestety, wadą aplikacji są powiadomienia, a raczej ich brak. Jeżeli chcecie, aby wasz smartfon wibrował w kieszeni kiedy tylko pojawi się nowy odcinek waszego ulubionego serialu, trzeba wykupić roczny abonament. Na całe szczęście ten wynosi zaledwie 8 złotych za 12 miesięcy użytkowania.

SeriesGuide w sklepie Google Play

Mam urządzenie z Windows Phone

W sklepie Windows Phone użytkownicy nie posiadają tak szerokiego wyboru jak w Google Play. Nie oznacza to jednak, że system Microsoftu nie posiada odpowiedniej aplikacji do śledzenia seriali. Za najlepsze darmowe rozwiązanie zdecydowanie uznaję TVShow w wykonaniu programisty Rudy’ego Huyna.

TVShow posiada wszystkie podstawowe funkcje, jakie możemy oczekiwać od programu tego typu. W przeciwieństwie do propozycji na Androida, kafelkowa aplikacja nie wspiera jednak języka polskiego ani polskiej bazy produkcji, co dla wielu może być ogromnym minusem. Podobnie jak w przypadku SeriesGuide, TVShow również nie powiadamia o nowych odcinkach ulubionych seriali, o ile nie wykupi się możliwości premium. Wydatek z tym związany jest bardzo niski, bo ustalony na poziomie 5 złotych.

TVShow w sklepie Windows Phone

Mam urządzenie z iOS

Zabawne, ale to właśnie w iTunes App Store mam największy problem ze znalezieniem odpowiedniej aplikacji dla siebie. Wiele z proponowanych programów jest płatnych, z kolei darmowe rozwiązania bardzo często skupiają się na integracji z niedziałającymi w Polsce usługami takimi jak Hulu czy Netflix.

Z tego powodu korzystam z programu, który może nie jest najbardziej popularnym rozwiązaniem w iTunes App Store, ale posiada wszystkie potrzebne mi funkcje. Mowa o darmowym TVShow Time. Aplikacja nie tylko pozwala na śledzenie ulubionych produkcji telewizyjnych, ale posiada również polską wersję językową oraz notyfikacje. Bezsprzeczną wadą programu jest mała możliwość personalizacji w opcjach, lecz na ten moment nie spotkałem równie funkcjonalnej aplikacji tego typu. Jeżeli posiadacie ciekawszą alternatywę – proszę o informacje w komentarzach.

TVShow Time w iTunes App Store

Chcę śledzić ulubione seriale na stacjonarnym komputerze

W takim przypadku jedna witryna internetowa wybija się na tle całej reszty. Mowa o znanej wśród miłośników seriali platformie Trakt.tv. Lepszego, bardziej kompleksowego oraz wszechstronnego rozwiązania po prostu nie ma. Zwłaszcza od kiedy Trakt uległ gruntownej przebudowie, wzbogacając się o jeszcze więcej funkcji.

trakt

Oczywiście podstawowym filarem Trakt.tv jest możliwość śledzenia informacji na temat ulubionych seriali oraz filmów. Internetowa platforma posiada jednak znacznie większe możliwości, w głównej mierze oparte na silnym wątku społecznościowym. Witryna wyraźnie ewoluuje w „GoodReads dla miłośników seriali”, znajdując swoją niszę między takimi molochami jak RottenTomatoes i IMDB. Dodajmy do tego kapitalną oprawę wizualną oraz współpracę z wieloma aplikacjami, a wychodzi nam z tego usługa niemal doskonała.

Trakt.tv w twojej przeglądarce

Jeżeli korzystacie z innych, waszych zdaniem godnych uwagi rozwiązań, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

Dołącz do dyskusji (12)

12 odpowiedzi na “Oto kilka aplikacji, które pozwolą wam nadążyć za ulubionymi serialami”

  1. możemy dodać jeszcze stronę DuckieTv, dodajemy wtyczkę do chroma, kalendarz z odcinkami na bieżąco wybranych seriali plus “kupno” przez torrenty jednym kliknięciem myszki ;)

  2. Ja tam całe życie korzystam ze strony myepisodes.com. Bardzo prosta i wygodna. Z tego co wiem ma nawet jakąś aplikację mobilną

  3. Polecam next-episode.net. Posiadają darmową aplikację na iOS, a po drobnej jednorazowej opłacie dodatkowo widget w iOS8 prezentujący najbliższe premiery oglądanych przez nas seriali.

  4. eztv.it :)
    Wystarczy założyć konto i dodać ulubione seriale. Za każdym razem gdy pojawi się jakiś nowy odcinek, od razu jest o nim informacja. Są także dokładne daty kiedy zaczyna się kolejny sezon ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...