Facecje wprowadzają się na YouTube i wygrywają dzisiejsze Internety

YouTube 03.12.2014
Facecje wprowadzają się na YouTube i wygrywają dzisiejsze Internety

Facecje wprowadzają się na YouTube i wygrywają dzisiejsze Internety

Dla takich filmów powstał YouTube! No, może jeszcze dla tych ze śmiesznymi zwierzątkami. Popularny facebookowy fanpage, Facecje, doczekał się youtube’owej wersji w formie kilkuminutowej animacji. Jest boska. 

Facecje, mówiąc ogólnie, to odpowiedź na nigdy przez nikogo nie wypowiedziane pytanie “co by było, gdyby znane postaci historyczne i/lub literackie z różnych epok korzystały z Facebooka?”. Jedno z moich absolutnie ulubionych miejsc w całym Internecie, pełne inteligentnego humoru, wybornych ripost i błyskotliwych nawiązań, podanych w niesamowicie strawnej i niewymuszone formie. Twórcami strony są Patryk Bryliński i Maciej Kaczyński, którzy własnie zaserwowali nam jej animowaną wersję, chyba nawet przewyższającą poziomem facebookowy oryginał.

Pierwszy odcinek programu Facecje24, zatytułowany “(Nie)Boskie Media”, ma formę programu informacyjnego, prowadzonego przez dwójkę prezenterów – Adama Mickiewicza i Elżbietę I Wielką. Wśród korespondentów jest między innymi Juliusz Słowacki oraz Krzysztof Kolumb, a pogodynką została Joanna D’Arc. Cięty dowcip miesza się tu z rozkładającymi na łopatki sucharami, a całość tonie w oparach absurdu. Ogólny komizm, niebanalny pastisz, znakomity wybór postaci i wreszcie naprawdę świetna, idealnie dopasowana do reszty animacja – po prostu cudo.

facecje24 2

Głosów do produkcji użyczyli między innymi Karolina Korwin-Piotrowska, Krzysztof Gonciarz, Karol Paciorek i Małgorzata Halber. Facecje24 są dużo zabawniejsze i ciekawiej zrobione, niż na przykład opisywane jakiś czas temu “Wielkie Konflikty”. Subujcie, bo warto. Może jeden odcinek to za mało, by o czymkolwiek przesądzać, ale czuję w kościach, że to będzie kolejny świetny polski kanał na YouTube.

Teksty, które musisz przeczytać:

10 cytatów Krzysztofa Kanciarza, które pozwolą ci osiągnąć sukces

Najbogatszy Polak na YouTube, rekin biznesu, Casanova naszych czasów i obdarzony boskim wręcz instynktem inwestor powróci wkrótce do Internetu. Mowa oczywiście o Krzysztofie Kanciarzu, czyli alter ego Krzysztofa Gonciarza. Nim na kilka miesięcy zniknął, zdołał przekazać światu wiele epokowych myśli, które każdy człowiek sukcesu powinien znać. Przypominamy te najważniejsze. “Czas składa się z piętnastominutowych odcinków. A … Continued

YouTube 19.09.2014

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na “Facecje wprowadzają się na YouTube i wygrywają dzisiejsze Internety”

    • Fakt. Nie bójmy się powiedzieć dobitniej: dupy nie urywa, bani nie ryje i staników nie rozpina. Albo ja mam po prostu tak zramolałe poczucie humoru, że zwyczajnie nie potrafię się szczerzyć po sucharach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...