“Lego Batman” będzie kopać tyłki, tak jak filmy Marvela

Film 19.11.2014
“Lego Batman” będzie kopać tyłki, tak jak filmy Marvela

“Lego Batman” będzie kopać tyłki, tak jak filmy Marvela

Wiemy już, że po sukcesie “The Lego Movie” (“Lego® Przygoda”) Warner Bros. postanowił dalej eksplorować świat żółtych ludzików. Na 2018 rok szykowany jest sequel, natomiast rok wcześniej “Lego Batman”, a w 2016 ma wyjść “Ninjago”. To wszystko dzieje się dzięki talentowi Phila Lorda i Chrisa Millera do stworzenia produkcji, która nie dość, że bawi w takim samym stopniu dzieci i dorosłych, to na dodatek daje możliwość wykreowania spójnego uniwersum dla kinowych klocków Lego. Niewątpliwie przypomina to działania duetu Marvel/Disney.

Co to oznacza? Zapewne to, że możemy spodziewać się wiele dobrego po filmach animowanych Warner Bros., tym bardziej, że w proces twórczy są zaangażowani Lord i Miller. Scenarzyści, mimo że nie będą wprost odpowiedzialni za “Lego Batman”, mają mieć wpływ na formowanie specyficznego uniwersum Lego (są producentami spin-offów “The Lego Movie”). W wywiadzie dla Empire Chris Miller powiedział, że każdy nowy film występujący pod wspólnym szyldem “Lego” będzie mieć własny klimat, ale jednocześnie będą one osadzone w jednym świecie (czyli w tym z “The Lego Movie”). Phil Lord dodał do słów Millera, że z Warner Bros. próbują stworzyć coś na kształt odwróconych “Avengers”. To znaczy, że wychodzą od jednego wspólnego filmu ze wszystkimi bohaterami i przechodzą do poszczególnych postaci w kolejnych produkcjach.

sequel lego przygoda

W przypadku Lego sądzę, że to świetne podejście. Po sukcesie “The Lego Movie” i otwarciu drzwi do ogromnego świata żółtych klocków, twórcy mają szerokie pole do popisu, takie jak ich koledzy po fachu od superbohaterskich filmów. Scenarzyści (od Lego) mogą czerpać pomysły właśnie z tego superbohaterskiego świata i aplikować do własnych produkcji wiele odniesień. Już w “The Lego Movie” Lord i Miller (za sprawą świetnego głosu Willa Arnetta) zaśmiali się w twarz poważnej kreacji nolanowskiego Batmana. A co czeka nas w “Lego Batman”? Miller zapowiedział, że w każda kinowa i telewizyjna wersja Batmana będzie brana pod uwagę przy tworzeniu “Lego Batman”. W wielkim skrócie oznacza to, że film będzie kopać tyłki, no bo jak może być inaczej? Adam West i Christian Bale na jednym ekranie obok siebie? To będzie coś.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...