Jimmy Fallon śpiewa lepiej niż Bono?

YouTube 19.11.2014
Jimmy Fallon śpiewa lepiej niż Bono?

Jimmy Fallon śpiewa lepiej niż Bono?

W ostatnim programie “The Tonight Show” Jimmy Fallon postanowił dać upust swojemu talentowi muzycznemu. Komik wcielił się w postać lidera U2, Bono, który aktualnie wraca do zdrowia po wypadku rowerowym. Fallon wraz z zespołem The Roots wykonał znany hit irlandzkiego zespołu, Desire.

Trzeba przyznać, że Fallon poradził sobie z tym numerem wyśmienicie. Idealnie naśladuje głos Bono i z daleka faktycznie można byłoby go pomylić z wokalistą U2. Wielkie brawa, panie Fallon. Przedstawienie, rzeczywiście, powinno trwać dalej.

Dla porównania poniżej wersja z Bono. I co, która lepsza?

Teksty, które musisz przeczytać:

Lady Gaga, Elton John i Taylor Swift śpiewają dla służby zdrowia. Koncert One World: Together at Home już dzisiaj na antenie Canal+

Pracownicy służby zdrowia od kilku tygodni z wielką odwagą walczą z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Specjalnie na ich cześć Światowa Organizacja Zdrowia zorganizuje dzisiaj wyjątkowy koncert pełen gwiazd światowej muzyki. W trakcie transmisji na Canal+ usłyszmy m.in. Lady Gagę, Taylor Swift, Eltona Johna i The Killers.

News/Muzyka 19.04.2020

Dołącz do dyskusji (10)

10 odpowiedzi na “Jimmy Fallon śpiewa lepiej niż Bono?”

  • Wiele lat z U2 chadzam “w uszach” i z tej perspektywy muszę spróbować bronić Bono. Tak, Fallon zrobił kawałek bardzo dobrze, jednak jako komik, odtwórca, a nie twórca. Lubię szukać coverów, wiele jest świetnych. Pamiętam jednak, że jest też źródło, utwór nr 1. Stworzony przez twórcę. Bono i U2 to ważny zespół, ważny tak dla historii rocka, jak i tego co przekazywał niejednokrotnie. Sztandarowy przykład dla mnie to utwór “New Year’s Day” oraz jego dedykacja w chwili ogłoszenia w Polsce stanu wojennego. I dlatego uważam, że U2 może być tematem rozmaitych muzycznych interpretacji, ale ocena przez pryzmat talent szołów (wiem, Fallon miał inny cel, spokojnie) jest nie do końca pełna.Oczywiście nie chcę odbierać komuś jego zdania, chcę tylko pokazać, że muzyka to nie zawsze tylko … muzyka.

   • Przede wszystkim źródło to punkt odniesienia, oryginał, który można twórczo przerobić. Ale gdyby go nie było, kopista mógłby co najwyżej pomruczeć.

    Fallon zrobił jednak świetną robotę. Widać wyraźnie, że wcielanie się w różne role przychodzi mu z łatwością, z korzyścią dla widzów.

   • Nie twierdzę bynajmniej, że U2 to nie ważny zespół, choć niespecjalnie się na tym typie muzyki znam, U2 nawet lubię za kilka kawałków, ale dla mnie ten facet po prostu ma słaby głos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...