“Lego® Przygoda 2” będzie bardziej kobiecym filmem niż część pierwsza

Film 17.11.2014
“Lego® Przygoda 2” będzie bardziej kobiecym filmem niż część pierwsza

“Lego® Przygoda 2” będzie bardziej kobiecym filmem niż część pierwsza

Wygląda na to, że producenci z Warner Bros. do serca wzięli sobie słowa o równouprawnieniu płci w swoich filmach. Niektórzy mogli narzekać na to, że w “Lego® Przygoda” (“The Lego Movie”) brakowało kobiecych konwersacji – o ile o takich można mówić w przypadku klocków Lego – a jedna wyrazista kobieca postać (Żyleta/Lucy) i jedna drugoplanowa (Kicia Rożek/ Unikitty) to za mało. Film koniec końców zdał test Bechdel, ale twórcy postanowili, że w sequelu (roboczo nazwanym “Lego® Przygoda 2”) żeńskich postaci będzie więcej i będą mieć znacznie większy wpływ na fabułę.

Patrząc na całą sprawę z boku, można by uznać, że w Warner Bros. zaczynają trochę fiksować na punkcie równouprawnienia, ale tak naprawdę w tym “szaleństwie” jest metoda. Cztery dni temu pojawiły się plotki, że “Wonder Woman” ma wyreżyserować Michelle MacLaren, a teraz mamy informację o tym, że Phil Lord i Chris Miller (twórcy “Lego® Przygoda”) chcą w sequelu skupić się na kobiecych bohaterach. W wywiadzie dla BBC reżyserzy wyjawili, że “ważne jest dla nich, że film będzie grany na całym świecie i będzie inspirować w takim samym stopniu płeć żeńską co męską”. Miller i Lord odwołali się do przykładu “Frozen”, jako produkcji, w której główną rolę grały postaci żeńskie.

Można by powiedzieć, że w Hollywood pojawia się pozytywny trend stawiający kobiety w centrum wydarzeń. I choć na razie widzimy tylko małe kroczki ku temu (kobieca załoga rebootu “Ghostbusters”, “Wonder Woman”, “Captain Marvel”), to są to kroki w dobrym kierunku. Poza tym, zanim wyjdzie “Lego® Przygoda 2”, najpierw zobaczymy na ekranach spin-off części pierwszej tzn. “Lego Batman“, a więc film, w którym głównym bohaterem jest mężczyzna. “Lego® Przygoda 2” zadebiutuje w kinach dopiero w 2018 roku, zaś “Lego Batman” rok wcześniej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na ““Lego® Przygoda 2” będzie bardziej kobiecym filmem niż część pierwsza”

  1. Czyli ważniejsze niż spójna całość danego dzieła, wizja twórców obecnie ważniejsze jest poddawanie się tym maniakom SJW, którzy mają gdzieś wolność artystyczną (w końcu sztuka sama z siebie może być ofensywna w stosunku do wielu i nie ma w tym nic złego), bo dla nich liczy się pokrętnie rozumiane “równouprawnienie” i narzucanie swoich racji innym.

    Nie mam nic przeciw udziałowi kobiet w filmach, ale to musi wynikać z wizji twórcy, a nie strachem przed feministkami 3 fali i kulturowymi marksistami, którzy na Twitterze i Tumbrl uważają każde nieszczęście jakie ich spotyka za winę opresji patriarchalnego systemu białego, heteroseksualnego mężczyzny.

    Te kanalie już zniszczyli kilka lat temu rynek komiksu (atakowali twórców za seksizm, mizoginię, homofobię bez podawania dowodów i tym samym wykolegowali z branży wielu scenarzystów, rysowników, wydawnictwa zaczęły autocenzurować swoje treści pod kątem genderystów i zatrudniać ludzi bez dorobku do znanych serii, byle nie dostać łatki firmy szowinistycznej), rynek literatury SF i fantasy (wielu autorów potraciło kontrakty z wydawnictwami i przestało być zapraszanych na targi i festiwale sf) czy teraz próbują narzucić gender w grach video pomimo faktu, że rynek harcorowych gier (czyli z pominięciem mobilnego, przeglądardkowego i f2p) to przede wszystkim mężczyźni (na jedną kobietę przypada 7 mężczyzn i ta proporcja po fali popularności Wii i gier ruchowych znowu się powiększa).

    • Ja bym aż tak przesadzał z oceną. Myslę, że Lord i Miller nie byli ścigani przez tłum feministek i poddali się presji. Sądzę, że po prostu taką mają wizję swojego kolejnego filmu. Natomiast dziwi mnie tylko dążenie WB do zatrudnienia kobiecego reżysera do “Wonder Woman”. Myślę, że to niezdrowe podejście. Jeżeli MacLaren jest najlepszą kandydatką do tego stanowiska to ok, super, ale jeżeli chodziło tylko o płeć, to jest to zaprzeczeniu temu, o co walczą feministki.

  2. Jeszcze proponuję dać geja, transwestytę, downa, kadłubka, koniecznie też Żyda i Cygana, może Ukraińca (niech wiedzą, że wciąż mamy ich za odrębny naród) i jeszcze kobietę z brodą, wegetarianina i Araba (ale żadnych kóz!)

    Niech żyje tolerancja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...