Hasbro przejmie DreamWorks Animation?

Film 13.11.2014
Hasbro przejmie DreamWorks Animation?

Hasbro przejmie DreamWorks Animation?

Drugi największy producent zabawek na świecie, Hasbro, planuje przejęcie DreamWorks Animation, studia odpowiedzialnego za takie animacje jak “Shrek”, “Madagaskar” czy “Kung Fu Panda”. Deadline informuje, że negocjacje niedługo dobiegną końca.

I choć finalizacja tego przedsięwzięcia wciąż nie jest stuprocentowo pewna, wszystko wskazuje na to, że Hasbro i DreamWorks osiągną porozumienie. Proponowana cena za akcję to 35 dolarów – ponad 50% więcej w stosunku do kursu zamknięcia z środy. Jeffrey Katzenberg, prezes DreamWorks Animation, wyznał, że jest to jedyna złożona jego firmie oferta, która przekracza cenę 30 dolarów za akcję.

gi-joe dreamworks

DreamWorks po tym, jak dochody studia spadły w ostatnim roku niemal o 40% potrzebuje pieniędzy, Hasbro szuka nowych rynków dla niektórych ze swoich marek, takich jak między innymi Transformers, G.I. Joe czy My Little Pony. Szanse na to, że firmy dojdą do porozumienia są więc spore. Co oznacza to dla konsumentów treści? Prawdopodobnie szereg nowych filmów animowanych, wykorzystujących licencje Hasbro i skierowanych przede wszystkim do najmłodszych. Nowa animacja poświęcona Transformersom mogłaby być przyjemną odtrutką po wybuchowych dziełach Michaela Baya i nie powiem, że nie oglądałabym nowego serialu o G.I. Joe. Oby tylko DreamWorks nie zatracił swojego unikalnego charakteru, to byłaby spora strata.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na “Hasbro przejmie DreamWorks Animation?”

  1. Po prostu Dreamworks uważany jest za tego gorszego i słabszego kuzyna Pixara. Takiego który może robić świetne filmy (na razie dylogia, a ostatecznie trylogia HTTYD), ale nie zwraca się większej uwagi na nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...