Powstanie spin-off “Rocky’ego”?

Film 12.11.2014
Powstanie spin-off “Rocky’ego”?

Powstanie spin-off “Rocky’ego”?

Tak i to ostatecznie całkiem niedługo! Cała produkcja ruszy w 2015 roku i istnieją szanse, że wersję finalną zobaczymy przed końcem przyszłego roku. Spin-off filmu “Rocky” będzie nazywał się “Creed”. Tak, dobrze kojarzycie, Creed to nazwisko największego przyjaciela Rocky’ego Balboa, Apollo. Czarnoskóry pięściarz, początkowo przeciwnik Rocky’ego, a potem jego kompan zginął na ringu w “Rocky 4”. W tej samej czwartej części tytułowy bohater chce go pomścić, stając do walki z wielkim Rosjaninem, Drago.

Głównym bohaterem filmu “Creed” będzie syn Apollo Creeda,  Adonis, w postać którego wcieli się Michael B. Jordan, który w tym samym roku wystąpi także w “Fantastycznej Czwórce” jako Johnny Storm. Wydarzenia będą rozgrywały się po tych, które znamy z ostatnich części “Rocky’ego”, gdzie Balboa schodzi z ringu i jako doświadczony sportowiec zaczyna przyuczać do walki innych. “Creed” ma być swego rodzaju powrotem do tej historii.

Sylvester Stallone powróci w “Creedzie” do swojej słynnej postaci i nadal będzie szkolił młokosów. Skupi się głównie na nowicjuszu, Adonisie Creedzie, wnuku swojego najlepszego przyjaciela. Bardzo prawdopodobne, ze w filmie wystąpią zawodowi bokserzy. Trwają rozmowy w sprawie pojawienia się na planie Andre Warda i Tony’ego Bellew.

rocky

Za reżyserię filmu odpowiadać będzie Ryan Coogler, który do tej pory stworzył tylko jeden film, “Fruitvale”, opowiadający o ostatnim dniu życia czarnoskórego chłopaka, Oscara Granta. Dwudziestolatek zostaje zatrzymany przez policję na wskutek wszczęcia bójki na stacji metra. Co ciekawe, w główną rolę w tym filmie także wcielił się Michael B. Jordan. Widać, że panowie lubią ze sobą pracować.

Cieszy mnie powrót do tego kultowego filmu, bo choć “Creed” nie będzie ostatecznie szóstą częścią “Rocky’ego” zawsze obudzi jakieś wspomnienia. Filmy ze Sylvestrem Stallone w roli jednego z najlepszych pięściarzy wszech czasów należą do moich ulubionych. Nigdy nie zapomnę wzruszającej śmierci Creeda i zapierających dech w piersiach przygotowań Rocky’ego, który szykował się na walkę z Drago. To było coś! Patrząc jednak aktualnie na Stallone’a, można tylko się cieszyć, że ktoś przejmuje pałeczkę. Oby “Creed” wyciskał tyle potu i łez co niegdyś “Rocky”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Powstanie spin-off “Rocky’ego”?”

  1. Czarnoskóry pięściarz, początkowo przeciwnik Rocky’ego, a potem jego kompan zginął na ringu w „Rocky 3″. W części czwartej tytułowy bohater chce go pomścić, stając do walki z wielkim Rosjaninem, Drago.

    Eee… Zginął w czwórce. Z trójki nie pamiętam nic poza obecnością Mr. T, za to czwórkę widziałem chyba z milion razy.

    • A racja, on ginie w tej samej części. Jakoś mi się wydawało, że w poprzedniej, poprawione. Czas na powtórkę w takim razie. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...