Znamy datę filmu na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego, “Ziarno prawdy”!

Film 24.09.2014
Znamy datę filmu na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego, “Ziarno prawdy”!

Znamy datę filmu na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego, “Ziarno prawdy”!

Przed chwilą na stronie fanowskiej popularnego pisarza Zygmunta Miłoszewskiego, autora takich powieści, jak “Bezcenny”, “Domofon”, “Uwikłanie” czy “Ziarno prawdy” pojawiła się informacja o premierze filmu na podstawie drugiej części przygód białowłosego prokuratora, Teodora Szackiego. Przypomnijmy, że główną rolę w nowej adaptacji zagra Robert Więckiewicz.

Jak się okazuje film swoją premierę będzie miał już w przyszłym roku, a dokładnie 9 stycznia 2015 roku.

Miejmy nadzieję, że obraz przedstawiający Sandomierz (i tym razem naprawdę kręcony w Sandomierzu!), kolejną intrygę sensacyjno-kryminalną i życie Szackiego okaże się lepszy niż adaptacja “Uwikłania” z Mają Ostaszewską w roli głównej. Dzięki Bogu tym razem nikt nikomu nie zmienił płci i akcja dzieje się tam, gdzie powinna ( w przypadku “Uwikłania” ze stolicy przeniesiono się do Krakowa ze względu na fundusze).

Już nie mogę się doczekać! A to jeszcze nie koniec dobrych wieści – lada chwila ukaże się ostatnia część o prokuratorze. Powieść zatytułowana została “Gniew” i swoją premierę będzie miała 22 października.

Pisarz na Facebooku zapowiedział, że niebawem możemy spodziewać się e-booka, oraz że zwolennicy audiobooków też powinni być zadowoleni. Hurra!

Teksty, które musisz przeczytać:

Mock skończył 20 lat, a Marek Krajewski na stałe wszedł na szczyt polskiego kryminału. Po drodze wiele się jednak zmieniło

Marek Krajewski debiutował na rynku literackim w 1999 roku powieścią „Śmierć w Breslau”. Od tego czasu wciąż dominuje na listach bestsellerów, ale ma znacznie więcej konkurentów niż dawniej. Kryminał stał się w pewnym sensie etatową książką Polaków, choć w inny sposób niż w Skandynawii. Jak dokładnie zmienił się polski kryminał przez te 20 lat?

Artykuł/Książki 23.05.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...