Premiera klipu “Brać” od Donatana&Cleo

Muzyka 22.09.2014
Premiera klipu “Brać” od Donatana&Cleo

Premiera klipu “Brać” od Donatana&Cleo

Gorzej niż w “Slavice” i – przede wszystkim – w “Cichej Wodzie” być już nie mogło. I faktycznie, nie jest. Nie znaczy to oczywiście, że jest dobrze, ale miłośnicy przaśnych teledysków i tej cudacznej mieszanki disco polo z RNB i elementami muzyki ludowej powinni być zadowoleni. 

Bez jadu i mowy nienawiści – do mnie ta nowa twórczość Donatana, której “Brać” jest naturalną kontynuacją, kompletnie nie przemawia: bity są płaskie i słabe, głos Cleo nieskończenie irytujący, a wplatanie wszędzie gdzie się da elementów folklorystycznych, tudzież quasi-folklorystycznych, znudziło mnie już na “Równonocy”. Eksponowanie słowiańskiej urody, aka szczucie cycem, wyeksploatowane do granic możliwości, też już nie robi wrażenia i każe się zastanowić, czy krakowski producent kiedykolwiek jeszcze spróbuje wykorzystać jakiś inny pomysł na klip. Żeby nie było – w “Braci” dostajemy też trochę świeżego kolorytu, tym razem rodem z “Wesela” Smarzowskiego. Jest i nowy gość – Enej, czyli ci od “miłości symetryczno-lirycznej”. Nie wiem po co, ale jest.

I w zasadzie trudno się Donatanowi dziwić, że wałkuje jedno i to samo, skoro cały czas jest na to popyt.

Wszystkie nagrody i wyróżnienia muzyczne też zresztą zdobył dopiero za “Równonoc” i “My Słowianie”. Nie kupuje tego, ale widocznie całkiem spore grono słuchaczy wręcz przeciwnie. Pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że osiądzie to sobie gdzieś na peryferiach gatunku i tam już pozostanie. Ja się z tej “Braci” wypisuję.

Teksty, które musisz przeczytać:

Donatan po raz kolejny udowadnia, że jego muzyka jest bazarowa. “Pełnia” we współpracy z Marylą Rodowicz nigdy nie powinna powstać

“Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” – śpiewał zespół Perfect 25 lat temu. Niestety nie wszyscy posiedli tę widzę i posłuchali rady kolegów po fachu. Donatan i Maryla Rodowicz, którzy o zgrozo stali się duetem i nagrali razem utwór Pełnia, trwają widać w przeświadczeniu, że na nowo mogą podbić rynek muzyczny. Ale to niestety się nie … Continued

Muzyka 02.06.2015

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...