Poznajcie Małe Miasta – interesujący debiut z pogranicza elektroniki i hip-hopu

Muzyka 05.09.2014
Poznajcie Małe Miasta – interesujący debiut z pogranicza elektroniki i hip-hopu

Poznajcie Małe Miasta – interesujący debiut z pogranicza elektroniki i hip-hopu

Małe Miasta wrzuciły na YouTube swój najnowszy singiel #RYSY, promujący debiutancki album. Doskonała to okazja do zapoznania się z tym świeżutkim zespołem, balansującym na granicy elektroniki i hip-hopu zalewanego litrami alternatywy. O grupie nie wiadomo póki co nic więcej poza tym, że składa się z dwóch utalentowanych muzyków, którzy ewidentnie nasłuchali się Shabazz Places.

To wszystko brzmi tajemniczo jeszcze, powiedziałbym nawet, że ktoś umiejętnie buduje tutaj dobrej jakości hajp, gdyby nie fakt, że… o Małych Miastach niewiele portali pisze. Eksperymentalny hip-hop, jakim para się młody zespół, z pewnością nie zdobędzie tak szerokiego grona słuchaczy jak bardziej mainstreamowe polskie projekty, ale nie oznacza to, że Małe Miasta nie osiągną sukcesu. Im więcej takiej alternatywy na rodzimym rynku tym lepiej. #RYSY brzmią naprawdę dobrze – zdecydowanie lepiej niż poprzedni kawałek Napięty grafik – i jeżeli w podobnym klimacie będzie reszta utworów na krążku, to możemy doczekać się debiutu wartego uwagi.

Album Małych Miast ma ukazać się na początku 2015 roku, wtedy też okażę się, czy zespół nie jest (mroczniejszym) odpryskiem powstałym na fali popularności Mister D. #RYSY dostępne są w serwisach streamingowych oraz na kasetach i płytach, które możecie zakupić w tym miejscu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Filmowcy ponownie sięgają do początków polskiego rapu. Nowy zwiastun zapowiada kinowy dokument „Skandal. Ewenement Molesty”

Olbrzymi sukces polskiego hip-hopu w latach 90. to prawdziwy temat-rzeka. Popularność zyskało wtedy kilka świetnych grup, a wśród nich była również warszawska Molesta. Historię powstania pierwszej płyty zespołu i późniejszego sukcesu tworzących go raperów dokumentuje film „Skandal. Ewenement Molesty”. Właśnie dostał zwiastun.

Trailer/Film 18.02.2020

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Poznajcie Małe Miasta – interesujący debiut z pogranicza elektroniki i hip-hopu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...