NINATEKA: Kobiety polskiej estrady

Muzyka 05.03.2014
NINATEKA: Kobiety polskiej estrady

NINATEKA: Kobiety polskiej estrady

W tym tygodniu, z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Kobiet, NINATEKA proponuje audiowizualny przegląd najbardziej znanych i utalentowanych artystek polskiej estrady. Mamy okazję nie tylko wziąć udział w ich koncertach sprzed lat, ale także posłuchać rozmów i wywiadów. 

Bohaterkami tego tygodnia są w NINATECE piosenkarki, tekściarki, wokalistki i kompozytorki – te, które w naszej historii zapisał się juz dawno, jak Agnieszka Osiecka, Kalina Jędrusik, Violetta Villas, Sława Przybylska czy Maryla Rodowicz, jak również te reprezentujące młodsze pokolenie: Katarzyna Nosowska, Novika, Mela Koteluk, Ania Dąbrowska, Maja Kleszcz, Barbara Wrońska z Pustek, Iwona Skwarek z duetu Rebeka.

katarzyna nosowska ninateka

W przepastnych archiwach serwisu znalazła się między innymi interesująca audycja zrealizowana przez Polskie Radio, poświęcona niezwykłym tekstom Agnieszki Osieckiej. Jest tam również długi wywiad z Marylą Rodowicz, która opowiada o pracy piosenkarki oraz o swoich pasjach i talentach. Najciekawsze są jednak moim zdaniem koncerty – na przykład ten Katarzyny Nosowskiej,  z gościnnym udziałem Andrzeja Smolika, Marcina Macuka i Pawła Krawczyka z zespołu Hey, albo ten Meli Koteluk z Misią Furtak i Czesławem Mozzilem.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...