Amerykańscy bogowie Neila Gaimana trafią do telewizji? Gdzieś już to słyszeliśmy…

Książki 04.02.2014
Amerykańscy bogowie Neila Gaimana trafią do telewizji? Gdzieś już to słyszeliśmy…

Amerykańscy bogowie Neila Gaimana trafią do telewizji? Gdzieś już to słyszeliśmy…

Informacje o tym, że powieść Amerykańscy bogowie (American Gods) ma się doczekać serialowej adaptacji krąży od naprawdę długiego czasu i przyprawia fanów Gaimana o ból głowy. Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że serial ma trafić do HBO, teraz natomiast dowiadujemy się, że produkcją Amerykańskich bogów ma się zająć FremantleMedia (The Returned, Tomorrow People).

amerykańscy bogowie

Wraz z FremantleMedia, w procesie produkcyjnym miałby brać udział także Gaiman, nie wiadomo jednak do jakiej stacji serial miałby trafić. Dla tych którzy nie zaznajomili się z książką (do czego zachęcam) pokrótce wyjaśniam. Fabuła powieści skupia się na Cieniu (Shadow Moon), byłym skazańcu. Cień po odsiadce wyroku za pobicie brata się z panem Wednesday, który zatrudnia go jako swojego ochroniarza w podróży po USA.

Jak się okazuje, Wednesday okazuje się być kimś więcej niż tylko podróżnikiem odwiedzających swoich starych i schorowanych przyjaciół. Przyjaciel Cienia zbiera armię starych bogów (biblijnych i mitologicznych) i zamierza iść na wojnę z nowymi bogami (pieniądza, sławy, technologii). W czasie podróży, Cień dowie się również, że nie jest zwykłym Kowalskim, jak do tej pory sądził.

Książka Amerykańscy bogowie w 2002 roku zgarnęła wiele nagród w kategorii najlepsza powieść i od dwunastu lat powiększa grono swoich fanów. Od trzech lat plotki o produkcji serialu budzą nadzieje fanów, miejmy nadzieję, że tym razem się uda.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...