Powstaje “Horda” – pierwszy polski web serial postapokaliptyczny

Seriale 16.01.2014
Powstaje “Horda” – pierwszy polski web serial postapokaliptyczny

Powstaje “Horda” – pierwszy polski web serial postapokaliptyczny

“Horda” ma być pierwszym rodzimym serialem internetowy utrzymany w konwencji postapokaliptycznej z zombie w tle. Jego premiera zapowiedziana jest na wrzesień bieżącego roku. Jest na co czekać? 

“Horda” nie ma swojej strony internetowej, a jedynie fanpage na Facebooku i kanał na YouTube, z których możemy dowiedzieć się kilku informacji. Fabuła serialu ma skupiać się wokół historii grupki bohaterów, których ścieżki połączył los. Akcja dzieje się w Polsce, w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość jest na wymarciu, a ocaleć udało się tylko garstce. Reżyserem produkcji jest Wiktor Kiełczykowski, autorem zdjęć Marcin Kiełczykowski, efekty specjalne przygotowuje Marcin “Randall” Nowakowski a w obsadzie będziemy mogli zobaczyć m.in. Roberta Wrzoska, Gabrielę Całun, Jacka Brzeszczyńskiego i Elżbietę Jędrzejewską.

Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków, po 15 minut każdy. Zaplanowany jest już drugi sezon, który ma przedstawić historię z perspektywy innych bohaterów. Całkowity budżet wynosi 83 tys. złotych, co – po odjęciu innych kosztów – daje około 3-4 tysięcy na odcinek. Liczby te nie są może wyjątkowo imponujące, ale przecież przy tego typu produkcjach równie mocno liczy się zapał, zaangażowanie i umiejętności ekipy. A tych, zdaje się, nie brakuje.

Idea nakręcenia osadzonego w polskich realiach serialu o tematyce postapokaliptycznej wydaje się nad wyraz interesująca. Teaser, który już możemy obejrzeć, nastraja raczej pozytywnie, widać w nim bardzo dobrą rękę do zdjęć, ciekawe ujęcia i chyba jakiś pomysł na fabułę, lecz póki co trudno się na ten temat szerzej wypowiadać. Aktorsko też nie jest źle – nie jest to rzecz jasna pierwsza liga (Karolak nie chciał zagrać?), ale w obsadzie znajdują się ludzie, którzy pierwsze szlify w tej dziedzinie już zebrali. Zapowiada się intrygująco. Choć oczywiście nie ma co oczekiwać produkcji na poziomie “The Walking Dead”, to trzymam kciuki za ekipę Lake Love Production.

Teksty, które musisz przeczytać:

To będzie serial, po którym nie dojdziecie do siebie. Byliśmy na planie „Żmijowiska” od Canal+

Wakacje za miastem, zaginięcie nastolatki, skomplikowane relacje międzyludzkie i misternie utkana intryga, która rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych – tak można w skrócie opisać powieść „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza. Jeszcze w tym roku na Canal+ premierę będzie mieć serial na jej podstawie. Za sterem: Łukasz Palkowski, a na ekranie m.in. Paweł Domagała, Piotr Stramowski, Cezary … Continued

Relacja/Seriale 05.09.2019

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Powstaje “Horda” – pierwszy polski web serial postapokaliptyczny”

  1. […] „Horda” ma być pierwszym polskim serialem internetowy utrzymanym w konwencji postapokaliptycznej z zombie w tle. Akcja dzieje się w Polsce, w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość jest na wymarciu, a ocaleć udało się tylko garstce. Premiera zapowiedziana jest na wrzesień bieżącego roku. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z wywiadu z Wiktorem Kiełczykowskim, reżyserem serialu, oraz z naszej zapowiedzi. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...